Belépés

Oldalainkat 19 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Neldainark Nikolaimok gretchenus16 лазерная эпиляция royfo4
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: lambdaszonda

lambdaszonda 7 éve 11 hónapja #2525

• ayrton35
  • ayrton35 profilkép
Sziasztok!
Megtudná valaki mondani,hogy a lambdaszondának va-e biztosítéka?Ill. mitől lehet a 13 as hibakód: lambdaszonda- nincs jel?
teljesen újra van cserélve mégis ezt villogja
:(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: lambdaszonda 7 éve 11 hónapja #2526

• Maz
  • Maz profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 15
Angol manuálból konyhafordítva:

Ha az oxigén-szenzor áramköre szakadt, vagy letestelődött, vagy hibás, szennyezett, vagy hideg, okozhatja, hogy a jelszint 350-550 mV marad túl hosszú sávban. Az üzemanyagbefecskendezést nyitott hurokban(? open-loop) tartva és 13-as hibakódot eltárolva.

Valamint egy diagram, amiben a normál működésnél a jelszint a min és a max feszültség közötti hullám(450 mV középérték). A 44-es kódnál (túl szegény keverék) éppen csak kitér a min érték közelében. 45-ös kódnál (túl dús keverék) a max érték közelében hullámzik.
13-as érték esetén csak nagyon kevéssé tér ki a 450 mV-tól.

És amit még kibogoztam a szövegből: a 450 mV a számítógép által küldött referenciajel. ha nem látja rendesen a szondát, vagy az még hideg (350 c° alatti) akkor csak ezt az értéket látja, amit nem módosít a szonda aktuális értéke.

Tehát vagy a szonda döglött, vagy a szonda elektromos fűtése nem működik, vagy sérült a vezeték.

Válasz: lambdaszonda 7 éve 11 hónapja #2527

• Maz
  • Maz profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Nézegetem még a manuált, a kapcsolási rajz szerint 4 vezeték megy a szondába. Fekete és rózsaszín a szonda fűtése(csatlakozó után barna és fekete/rózsaszín). Ibolya és sárgásbarna a jelvezeték(csatlakozó után rózsaszín és barna/fehér)

Biztosíték csak a fűtésnek van, mégpedig a számítógép melletti 15 A-s késes biztosíték. 4 hely van, de csak 3 biztosíték, ezek közül a középső az.

Válasz: lambdaszonda 7 éve 11 hónapja #2528

• Maz
  • Maz profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Nézzük, miket ír még a manuál:

Mikor íródik be a 13 kód:

A motor legalább 40 másodperce jár, hűtővíz legalább 77 fokos, fojtószelep jeladó szerint legalább 6%-nyira nyitva van(kb 0,3 V). Oxigén szenzor jelfeszültsége legalább 3 másodpercig 350-550 mV közé esik.

Lambda szonda ellenőrzése:

A fűtőelem ellenőrzése ellenállásméréssel történik. 20c°-on 3,5 Ohm (3,5-4,5 normális) 595 c°-on 13,2 Ohm.

A kábel ellenőrzése nagy ellenállású digitális multiméterrel történik. Ha a (32) rózsaszín és (33) barna fehér kábel szakadt, akkor a rózsaszín kábelen a feszültség 600 mV felett van.

Válasz: lambdaszonda 7 éve 11 hónapja #2531

• ayrton35
  • ayrton35 profilkép
Köszi szépen,majd ügyködünk valamit :)

Válasz: lambdaszonda 3 éve 3 hónapja #7980

• szabov
  • szabov profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 2
Sziasztok!

Sajna elért engem is a motordiagnosztika probléma, mert világít a sárga lámpa...
Kivillogtattam a hibakódot, azt mondta, hogy 13.
Visszaolvasva a fórumot:
13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás.
A szonda fűtésének a biztijét ellenőriztem, az jó.
Két vezeték között kb 4 ohm ellenállást mértem, ami megintcsak a gyári adat.
Azt szeretném kérdezni, hogyan lehet ellenőrizni a szondát, ami egyébként négy vezetékes, és egy központis 2000-es kiadású autóban van.
Köszönöm!

Viktor
Utolsó szerkesztés: 3 éve 3 hónapja Írta: szabov.

Válasz: lambdaszonda 3 éve 1 hónapja #8034

• szabov
  • szabov profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Sziasztok!

Csinált valaki mar olyat, hogí nivaba nem a saját szondáját rakta, hanem valami másik autóét? Nekem bebénázott a szonda, viszont van egy audiba valóm, ami szintén négy vezetékes.
Szóval vajon mi lesz, ha beleteszem? Gondolok itt arra, hogy nem rontja el a vezérlőt, vagy valamit?
A niva szonda ujj kivitelű, ez pedig planár, de asszem mindegyik ugró szonda.

Koszi

Viktor

lambdaszonda 1 éve 5 hónapja #9347

• papy
  • papy profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 5
Sziasztok
Szeretnék megosztani pár gondolatot lambdaszonda cserével kapcsolatban.(Ha valakit megkisért ez a probléma tanuljon belőle én tanultam.
Itt szeretnék köszönetet mondani GUMINYULNAK a segitségeért és a tanácsaiért.
Tárgy alanya VAZ 21214-20 U151 Euro4 Évjárat 2008.04.(97000 km)
....2015-ben jelentkezett szonda probléma elvittem egy ismerősömhöz hiba kiolvasva(kódokra nem emlékszem már hülyeséget nem akarok irni) tapasztalat: kicsi rángatás,gyorsitási dinamikája ingadozott gázadásra pici gondolkozás.Jó akkor teendő Ladabolt pest lamdaszonda vétel BOSCH:0258005133.Szonda beszerelve az autó hibátlanul működik de egy egy hibakód néha elővarázsolódik valamiért pl: P0135 O2 érzékelő fűtő áramkör állandó,P0134 Lambda érzékelő áramkör szakaszos (itt már lefényképeztem a kiolvasó monitorát ezek már valós és pontos hibakódok).Na innentől kezdett bosszantóvá válni mivel az autó jól ment fogyasztása elfogatható akkor mi lehet?? Sok sok olvasgatás(nézegetés) orosz oldalakon kezdett derengni valami.
Amikor a nivákat elkezték gyártani ki foglalkozott Euro besorolással de mivel fejlődünk ugye jöttek E1 E2 E3 E4
E5 E6-os kategóriák és lehet a lambdaszondák is változtak lettek fűtött lambdaszondák aminek a fűtőköri ellenálása is lehet különböző és itt a lényeg.Igaz a ladaboltba vett szondára azt mondták ez való nivába ők biztos tudják (gondoltam én).
A lényeg szonda tipusa 1- Bosch 02580050133.Ecu szoftver M.1.5.4.MP7.0,J5.1 (ellenálása 3,5-4,5 ohm)
2-Euro 3- 4 szonda tipusa Bosch 0258006537.Ecu szoftver M7.9.7 (ellenálása 9,3 Ohm)
Gyári azonositó 11180-3850010-00(lada katalógus 90 oldal.)
És ráadásul mindkét szonda katalizátor előtti és utáni egyforma még a csatik is.
Fényképet majd teszek föl a régi lambdaszondámról 1,5 év 15000 km és a fűtőkör vezetékei széttöredeztek. a test és a jel vezetékek hibátlanok hol a minőség?? És micsoda szivás.

Pappy

lambdaszonda 1 éve 5 hónapja #9348

• pinter63
  • pinter63 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
  • Köszönetek: 4
Üdv Mindenkinek

Van egy oldal ahol nagyon sok szoftver van, köztük ingyenes is. Tessék a link: www.lada-forum.ru/?showtopic=75856

sms_diag_01.jpg

A linkje : chiptuner.ru/content/smsdiag/
Utolsó szerkesztés: 1 éve 5 hónapja Írta: pinter63. Indoklás: Lemaradt dolgok
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: papy

lambdaszonda 1 éve 4 hónapja #9383

• surnew
  • surnew profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 1
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a 13-as hibakódot dob a niva. A lambda szondát hogyan tudom kimérni? Úgy kellene leírni, hogy üzemin a bal alsóban 10 ohm a jobb felsővel összekötve vagy ilyesmi hülyebiztos módon. A lambda szonda csatlakozójának alja a biztosító kapcsos legyen. Köszönöm!

lambdaszonda 1 éve 4 hónapja #9384

• frobi1
  • frobi1 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Elért engem is a 13-as hibakód ! Új lambda bosch megvéve /igaz itt már a vezetékek színei nem azonosak a régivel/A régi 2 barna, fehér ,lila.Az új meg 2 fehér , fekete, szürke .De mindegy is mert,megbízunk a német minőségben ! Csati csak egyféleképp mehet rá!!Biztosítéknál áram ok. De a lambdaszonda hiba továbbra is fent áll !!!Valakinek ötlet? Voltam Opel szervízben, tudták miről beszélek ,de sajnos nem jártam sikerrel. Hétfőn időpontegyeztetés, és kutatás tovább. Majd leírom mi sült ki belőle ,hátha segítségére lesz valakinek.

lambdaszonda 1 éve 4 hónapja #9385

• zöldkalap
  • zöldkalap profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
És a fogyasztásban volt visszaesés? Nekem sokat eszik ès ezért szántam rá magam a beruházásra...

lambdaszonda 1 éve 4 hónapja #9386

• frobi1
  • frobi1 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Kevesebb nem lett.Inkább a 20körülire tippelek mint alatta.Erősen érződik a kipuff. gázon is hogy kap kaját rendesen.

lambdaszonda 1 éve 4 hónapja #9395

• zöldkalap
  • zöldkalap profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Nekem jobb lett a fogyasztásom, terepen és városba használva 15 helyett 12 lett benzinből. De a chek lámpa világít...
Utolsó szerkesztés: 1 éve 4 hónapja Írta: zöldkalap.

lambdaszonda 1 éve 3 hónapja #9419

• frobi1
  • frobi1 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok .Mondtam hírrel leszek .Sajnos még mindig nem oké a lambda .Raktunk bele másikat de akkor is jelez. Jelenleg egy villamosságisnál vár a verda. Kimérve minden ok ,még a sebesség jeladót is helyretette ,de még mindig csinálja a hülyeséget.Nagy gáznál bevillan a hiba, majd gázelvételre elalszik. Hozatott bele a szaki egy másik motorvezérlőt ,más ötlete nem volt, de azzal is csinálja./úgyhogy most már az is van a polcomon +. :evil: /Ha bemelegszik Túlontúl dús neki a keverék ,látszik a füstjén is.Lassan bedobom a törülközőt . :angry: :angry: :angry:
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Gumi-felni - ker-kin | nyva
noimage
felnire szerelt nyári niv... (1233)
Gumi-felni - kínál | NN83
Enkei off-road alufelni gumival
Enkei off-road alufelni g... (1747)
Alkatrész - kínál | Soszi
NIVA eredeti gyári generátor 80A AvtoVAZ
NIVA eredeti gyári generá... (1140)

Fórum üzenetek

• Fék
    • Köszönöm,valszeg a légtelenítéssel lehetett a gond,most megfogja,majd a vizsgán kiderül,hogy jó e. Üdv
    • Készítő janko
    • 5 napja 4 órája
    • vezérműlánc
    • Kérdésem van. Kb 4 hónapja motorfeklújításra elvittem nivámat egy ismerős szerelő műhelyébe. Hengerfejes volt de vezérlést is cserélt...
    • Készítő zöldkalap
    • 6 napja 19 órája
    • Fék
    • hátsó féknél mindig ugy kell kezdeni,hogy fékdob fékőpofa,kézifék kötél munkahenger,és akkor lesz is fék,a fékerő szabályzón nincs...
    • Készítő Guminyúl
    • 1 hete 2 napja
    • Fék
    • Szia ! nézd meg le van-e légtelenítve rendesen.Nem-e zsíros a fékdob. középen van egy lemez az nincs-e ki kopva? /fékpofák között/...
    • Készítő Bandi 52
    • 1 hete 2 napja
    • Fék
    • Üdv a fórumnak! Olyan problémám van,hogy a bal hátsó keréken nem fog a fék,főfékhenger,bal hátsó munkahenger, fékerőszabályzó...
    • Készítő janko
    • 1 hete 2 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés