Belépés

Oldalainkat 13 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Jumperman82 Tégé Vadkenguru Doncsik Sándor64
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: lambdaszonda

lambdaszonda 1 éve 3 hónapja #9791

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 250
szerintem a rossz út szenzor a kopogás érzékelő akar lenni
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

lambdaszonda 1 éve 3 hete #9826

• bendei
  • bendei profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!

Niva elindulás mindeg OK az első megállásig, ami után a hiba lámpa kigyullad és általában hamar, néha hosszabb idő után de elalszik. A hiba alatt gázadásnál az autó rántott egyet, mintha sebességváltás után rácsaptam volna a kuplungot. Most tavasszal gondoltam eljött a reparálás ideje. A szervizben alapjárati motor cseréltek -nem használt-, illetve a karburátor alatti tőmítést és lambdaszondát rendeltek hozzá. A tömítés nem jött meg ezért készítettek hozzá, a szerelés alatt még cserélték az előregedett csöveket is. A lambda szonda beszerelése után ha a hőmérséklet eléri a 90 fokot a hiba jelző kigyullad és folyamatosan ég. Néha ha kinyomtam a kuplubnot hosszabb időre és az autó csak gurult akkor elaludt, de a normális haladásnál ismét kigyulladt. Hátha így is vannak tapasztalataitok a hiba okárol, illetve a szerviznek nincs kiolvasóhoz átalakítója 12 polusúhoz, ezért ha tudnátok egy linket adni ahol megvehetem/rendelhetem vagy van valakinek Szombathely. Sárvár közelében eg kiolvasás erejéig. Előre is köszönöm sgítségeteket!
Utolsó szerkesztés: 1 éve 3 hete Írta: bendei.

lambdaszonda 5 hónapja 2 hete #9855

• hamu
  • hamu profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Sziasztok Sorstársak!
A hibám, amiben tanácsot kérnék, hasonló, mint az előttem szóló. Az autót nemrég vettem, 2000 évj. 1.7i, központi befecs. Hidegen indítás után kb. 2 km múlva a check kigyullad, ha újraindítom egy ideig nem világít, majd újra kigyullad. A gép 6 évet állt, indítás nélkül, tank, befecskendező szelep, keverőtér és csövek (lehetőség szerint)kipucolva, benzinpumpa, benzinszűrő és lambdaszonda új, hőmérséklet jeladó nem tűnk rossznak. Leállítás előtt a gép tökéletesen működött, a CO és lambda értékek zöldkártyához tökéletesek voltak. Most a CO 3,5 és fölötte (fordulatszám függő), a lambda 1,1 vagy több. Amióta használni kezdtem az eltelt kb 150 km alatt azt vettem észre, hogy mostanra ha egyenletes sebességgel gurulok, vagy motorféket használok, a check-lámpa elalszik és a következő nagyobb terhelésig (gázadás) nem gyullad ki. A kipufogó erősen kormos hátul, fogyasztás barátságtalan. Az előző ugyanilyen évjáratummal (12 évig megvolt) soha nem volt ilyen baj. Mondtak rá olyat is, hogy lehet hogy az előző tulaj által üzemanyagként használt bármi miatt lehet, hogy a befecskendező szelep belül koszos, nem zár el, becsöpög és ezért sokat kap. Szeretném, ha hozzá(m) értőbbek is mondanának véleményt. Keverőtér talp- és köztes tömítés valamint befecskendező szelep cserében golndolkodom, de jobb ötletet is szívesen fogadnék. Köszönöm.

lambdaszonda 5 hónapja 2 hete #9856

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
Szia,cserélj hőmérséklet érzékelőt.az esetek nagy részében az ad rossz ellenálás értéket és a meleg motor is dús üzemanyagot kap.ha ez nem segít mérj egy benzin nyomást,mert az alacsony benzin nyomás is tud ilyet okozni

lambdaszonda 5 hónapja 2 hete #9857

• hamu
  • hamu profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
A termosztát fölött a vízcsőben lévő érzékelőre gondolsz? Megpróbálom. Az új benzinpumpából Meat&Doria lett betéve (üzemi nyomás 3,5 bar, szállítás 90 l/h)
A tankszellőztető rendszernek lehet köze hozzá szerinted?

A tanácsot köszönöm.

lambdaszonda 5 hónapja 2 hete #9858

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
igen a vizcsőbe lévőt,a benzin nyomásod rendbe van,esetleg nézd meg a nyomás szabályzó membránt nincs e kiszakadva
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: hamu

lambdaszonda 5 hónapja 2 hete #9859

• hamu
  • hamu profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Ha a keverőtér oldalán lévő, visszafolyó ágnál lévő fémházban lévő membránra gondolsz (4 kis torx csavar tartja), belül rugóval, a membránnal és egy gömbrögzítésű kerek fémlappal, azt az életre keltésnél kipucoltam (annyi lerakódás volt benne, hogy félig eltömődött és a gömbös közepű lapka kijött a membránon lévő tartójából és ráragadt a házra), teljesen tiszta, a membránon repedést nem láttam. Ha a lekötött visszamenő csőbe belefújok szájjal, bugyog a tankban, úgyhogy eltömődve nincsen azt hiszem.

lambdaszonda 5 hónapja 1 hete #9861

• Maz
  • Maz profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 17
Mielőtt mindent nyakra-főre kicserélsz a következőt ellenőrizzed egy multiméterrel:

Húzd le a Lambda szonda csatlakozóját és multiméterrel ellenőrizd, hogy a szonda fém háza és a jel-TEST vezeték (ha két fehér, szürke és fekete van, akkor a SZÜRKE) között van-e galvanikus kapcsolat.

Ha NINCS, akkor először is próbáld meg, hogy a csatlakozót visszadugva, viszont a szürke kábelt egy darab vezetékkel letestelve megszűnik-e a hibakód.
Ha ez a helyzet, örülünk, véglegesre meg kell korrekten csinálni a testelést.

Nagy valószínűséggel ez lesz amúgy a helyzet. Sajnos a ladaboltban gyári LADA csomagolásban, gyári cikkszámmal árult Bosch szonda (Amit mindenhol ajánlanak a típushoz, 0258005133 számú) se ebbe a típusba való, a jel-test vezeték és a szonda háza szigetelt egymástól. Nekünk viszont olyan kellene, mint a gyári AC Delco, ahol a jel-test a szonda házához van testelve.

Tavaly én is ezzel szenvedtem, nem figyeltem, mert itt is korábban elhangzott, hogy csak az ilyen szonda jó. ALDL kábelt megépítve, gyönyörűen látszik, hogy csak a jel egyik felét látja a számítógép. Letestelve egyből beáll a 0 és 1 V között ugráló jelalak.
Utolsó szerkesztés: 5 hónapja 1 hete Írta: Maz.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: hamu

lambdaszonda 5 hónapja 4 napja #9862

• hamu
  • hamu profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Na, most volt időm, megnéztem. A szonda gyári száma 0258006537, 2 fehér 1 szürke és 1 fekete vezetékes. Akkor a következő lépésem (ha lesz időm) a szürke testelése lesz, bár szívem szerint a csatlakozót kihúznám a műanyag foglalatból és arra kötnék rá, de nem tudom még hogyan jön ki, a csati bemeneténél pedig a kábel egy vízhatlannak tűnő zárórészen megy át. Lehet, hogy marad a vezeték blankolása és úgy a rákötés... Majd meglátom. Addig is köszönöm a segítséget, majd megírom, sikerült-e és javul-e a helyzet (remélem fog).
Utolsó szerkesztés: 5 hónapja 4 napja Írta: hamu.
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | Peterson
Kipufogó
Kipufogó (1619)
Gumi-felni - kínál | pal.erdelyi
Felni eladó
Felni eladó (3204)
Alkatrész - kínál | Soszi
Niva szélvédő-gumi feszítő gyári AvtoVAZ
Niva szélvédő-gumi feszít... (1863)

Fórum üzenetek

• motor
    • sziasztok! HURRÁ SIKERÜLT!!!!!! A szelephézag állítás megoldotta a problémát,jár mint a csuda!! KÖSZÖNÖM a segítséget mindenkinek!! Jó...
    • Készítő Vadkenguru
    • 1 hónapja 5 napja
    • motor
    • Sziasztok! Sikerült a füstölés okát megtalálni? Nekem is van egy hibám aminek az egyik része a fekete füst, ingadozó alapjárat. Nem bírok...
    • Készítő Tégé
    • 1 hónapja 2 hete
    • motor
    • "Megpörgettem kábel nélkül, kettő gyertya benzines kettő nem. Lehet?" Mármint a gyújtókábelre gondolsz? Amenyiben igen akkor mechanikusan...
    • Készítő stamas
    • 1 hónapja 2 hete
    • motor
    • Hali! Injektor kipucolva,valamivel jobb de melegen akkor is elkezd füstölni és leáll!!! :(
    • Készítő Vadkenguru
    • 1 hónapja 2 hete
    • motor
    • szia! elég messze laksz tőlem úgy hogy marad az ötletelés! mindenre nyitott vagyok,bármit szétszedek és össze is tudom rakni!! :laugh:...
    • Készítő Vadkenguru
    • 1 hónapja 3 hete

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés