Belépés

Oldalainkat 107 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Remete ferenczig ftomi26 mazol92 lacka81
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Niva hátsó futómű

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3511

• Trapi
  • Trapi profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 3
Sziasztok!

Szerintetek mi okozhat a hátsó kerék felől 70-80 közötti tempónál 2-3 mp-enként hullámszerűen ismétlődő morgó-remegő zajt? A belső tükörben a mögöttem jövő autók fényszórója ilyenkor furcsa kör alakúvá változik a rázkódástól. 80 fölötti tempónál eltűnik ez a hullámszerűen jelentkező hang és remegés. Nem új a jelenség, egy ideje már hallgatom.

Kerékcsapágy lehet a bűnös?
Utolsó szerkesztés: 11 éve 1 hónapja Írta: Trapi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3536

• Trapi
  • Trapi profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Ilyen nehéz kérdést tettem fel? :szomoru06:

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3537

• Swad
  • Swad profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 50
Az a baj Trapi, hogy nagyon sok minden lehet, valszeg valamelyik kardán ráz be ( kardámkereszt cserénél elbaszták ), lehet hogy a diffik lógnak ( be kell állítani ) vagy berohadt a kardán csúszkája ( be kell zsírozni ) ha "huhog" akkor lehet csapágy is, de ha csapágy, akkor a fékdob alján illik csorogni a váltóolajnak, nekem a hardim szar a váltó és a terepváltó közt, és 85 től 90 ig beráz, de ha már kicsit szarok a szilentek, stabkarok, azok is felerősítik, és ha gyári terepgumid van, akkor a centírozásba is lehet vagy 30 gram a nagy bütykök összevissza kopása miatt, ha mondjuk üt a felnid mert odacsaptad oldalról, akkor is lehet, hogy egy bizonyos fordulatnál megrázza a hajtásláncot, és mondjuk ami nem annyira acélos,de még nem szar, pont az fog zörögni, jól át kéne rángatni alulról, megnézni szilenteket kardánokat folyásokat, csapágyakat stb... ja és csavarok is képesek meglazulni:-D
Utolsó szerkesztés: 11 éve 1 hónapja Írta: Swad.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Trapi

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3538

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek: 148
Rezonancia a hajtás hibától jöhet, kardán,hardy,tartóbakok. Na meg esetleg szálszakadt gumi.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 1 hónapja Írta: Papplan.

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3539

• Trapi
  • Trapi profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Köszi a segítséget!

Vannak dolgok a felsoroltak közül, amiket máris kizárhatok, de maradt még bőven lehetőség. Azt hiszem, ezekhez már kevés az én tapasztalatom.

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3540

• Swad
  • Swad profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
viszonylag könnyen ellenőrizhető, alámész, meglökdösitek és kiderül ha valami guni, a kardánt meg rángatni kell hogy lóg e, illetve nézni hogy amikor rugózik az autó hosszban csúszik e össze rendesen, meg olajfolyások csekkolása :-) a gumi meg ha szálszakadt akkor nem kerek :-D

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3553

• Trapi
  • Trapi profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Olajfolyás nincs, gumi tuti jó, mert ugyanezt csinálta a tereppel és az új téligumival is, ráadásul cserélgetve; felnik szereléskor centírozva lettek. A kardán becsúszó részénél látszódik a mozgás nyoma (letolja a port maga előtt); csavarokat átnéztem. Marad a kardán meg a szilentek. Annyiban egyszerűbb a dolog, hogy biztosan hátul van a baj. Ugyanis ha nem én vezetek, hanem hátul ülök, akkor sokkal erősebben érezhető és hallható a rezgés, mint az első sorban.

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3554

• Swad
  • Swad profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
tuti futómű rezeg? mert pl a hátsó ülés alatt is van lemez takarás a tankon, meg a hátsó ajtó gumija nekem kisebb lett a hidegben és kopog a zár meg a hátsó ajtóborításból mindíg kilazulnak a csavarok, és borzasztó hangja van:-D A kipufogót egy nasa elvű gumibak fogja ami 5000 km enként kiesik a helyéről, és 10 perc talajgyakorlat mire helyére rakom, meg a hátsó bztonsági öv csinált borzasztó csörömpölést:-D

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3568

• Trapi
  • Trapi profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Még a se..emen is érzem a rezgést, az ülésben ülve :). Átjárja az egész kasznit, de látható jele csak a visszapillantóban van. Erőteljes rezgés, és fix sebességtartományhoz kötődik. 4-es fokozatban nem érzem, csak 5-ben, de lehet, hogy a motor magasabb fordulata elnyomja ezt a rezgést. Lehet, hogy az 5-ös fokozatnak van valamilyen betegsége, és ez viszi tovább hátrafelé? Azt még nem próbáltam, hogy felgyorsítok, aztán üresben gurulva figyelem, hogy jelentkezik-e. Tulajdonképpen kb 10ekm-t mentem már így, hogy 70-80 között rezonál valami, ezalatt nem erősödött a zaj. Próbálom kerülni ezt a sebességtartományt.

Ha egyszer rájövök, közzéteszem az eredményt!

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3571

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
Olvasd át a szerelési könyvben az osztómű ellenőrzése menet közben részt.Kb.65..oldaltól!
Utolsó szerkesztés: 11 éve 1 hónapja Írta: Papplan.

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3575

• Hrubos
  • Hrubos profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 39
Nekem akkor volt hasonló viselkedése az autónak, amikor nem volt központosítva a terepváltó, ill. mellette a kiskardán(középső gömbcsukló)kissé kopott volt."Masszírozós" ülés effektus.
Üdv: Gyuri!

Válasz: futómű 11 éve 1 hónapja #3581

• Trapi
  • Trapi profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Mikor megvettem az autót, néhány héttel később le lett szedve a terepváltó, mert a tömítésnél szivárgott az olaj. Miskolcon, hivatalos lada-szervízben csinálták. Lehet, hogy akkor nem lett valami jól a helyére téve? Előtte annyit nem mentem még vele, hogy maradandó emlékem legyen a zaj meglétéről vagy éppen nem létéről. Mindenesetre egyre közelebb kerülök valami konkrétumhoz. Átolvasom, megvizsgálom, aztán majd még kérdezek.

Köszönöm az eddigi segítségeteket!

Emelés 10 éve 11 hónapja #3918

• Jambrik
  • Jambrik profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Helló

Emeltünk níván a hátsó hídnál nagy stabilizátoroknál elől emeltünk , a kicsiknél a hídnál minden passzolt de kivéve a keresztstabilizátort ,mert az vissza ment a helyére ugyan úgy ez miért van ?
Elméletileg ehhez is toldani kéne de mégis passzol........
(Emelés:60mm)

Üdv:Márton

Válasz: Emelés 10 éve 11 hónapja #3920

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
Mert nem emeltetek egy centit sem, a leírás alapján a karosszérián.

Válasz: Niva hátsó futómű 9 éve 1 hónapja #6077

• ladarevolution
  • ladarevolution profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 1
Sziasztok!

Meg tudná valaki mérni egy széria Niván, a hátsó lengéscsillapító alsó és felső csavarjának lyukközepének távolságát?

Nyilván ha nincs 3 cementes zsák a csomiban az előny, hogy ne legyen fals az érték.

Nagy segítség lenne a méret.
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Szerelés - kínál | Guminyúl
terepváltó
terepváltó (12302)
Alkatrész - keres | stamas
noimage
Hátsó hid (834)
Alkatrész - kínál | santusz
Terep váltó
Terep váltó (3792)

Fórum üzenetek

• Üzemanyag ellátás
    • Köszönöm!Leengedtem a benzint,és valóban,trutyis, rozsdás az egész.Hétvégén tank ki,megpróbálom kitisztítani.
    • Készítő atefus
    • 1 hete 6 napja
    • Üzemanyag ellátás
    • a tank búvár csövét kéne megnézni.A benzin gázos niváknál csakori gond,hogy zömmel gázzal használják,kevés benzinnél,és a tank...
    • Készítő Guminyúl
    • 2 hete 1 napja
    • Üzemanyag ellátás
    • Sziasztok,Boldog újévet mindenkinek!Niva 1.7 karburátoros /benzin-gáz/1997 Olyan problémám van,hogy csak tele tankkal hajlandó menni 3-4 liter...
    • Készítő atefus
    • 2 hete 2 napja
    • hűtőventillator 1.7
    • A normál üzem az, hogy a két vetillátor együtt indul együtt működik együtt áll le.
    • Készítő Hrubos
    • 3 hete 2 napja
    • hűtőventillator 1.7
    • Szia! Az lenne a kerdés,h.2011 niva hűtőventillator 1 indul el kb 95 c on.ha ezt lekötöm csak akkor indul a masik kb 100 c.Ez igy jó e hogy csak...
    • Készítő pumpkin
    • 1 hónapja 1 hete

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés