Belépés

Oldalainkat 21 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

smirgli Nagy Róbert pcsillag d.david Niva1977
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Niva hátsó futómű

Niva hátsó futómű 2 éve 8 hónapja #8217

• Menyuska
  • Menyuska profilkép
Szia!
Ez ugy volt hogy ismerősöm lerendelt egy pàr darab gàtlòt ès azok közül matzsolàztam meg mèregettem de az összes rövid volt.
Jol làtod sajnos az unix oldalàn nincsennek mèretek.Söt valamikor a fènykèpek sem a valòsàgot tükrözik.
A spiràlrugo rögzitèdère nem is gondoltam de ki fogok talälni valami megoldàst a rögzitèsère.
Köszönöm ismèt a hasznos ötleteket!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Niva hátsó futómű 2 éve 6 hónapja #8384

• Méh-ész
  • Méh-ész profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!

Tegnap önálló életre kelt a jobb hátsó kerekem, a fékdobbal, féltengellyel együtt :( .
Mire megálltam, már vagy 15 centivel kilógott a helyéről. Hegyek között, letaposott havas-jeges mellékúton, ahonnan a tréleren max. lánctalpas húzná ki...
Jobb híján megemeltem, a fékdobot levéve a féltengelyt visszaütöttem, majd lépésben erős 10 km-t hazaóvatoskodtam.
Mivel a fék tele volt vasreszelékkel, gyanítom, nem csak a zsugorgyűrű csúszott le.

Még nem szedtem szét, ezért segítsetek, milyen szimmering, csapágy, illetve zárógyűrű kell a javításához. Addig nem szedném szét, mert jelenleg nem igazán tudok vele beállni garázsba, max. a javítás idejére.

Niva hátsó futómű 2 éve 6 hónapja #8385

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 230
kell egy zsugor gyürü,féltengely szimering,féltengely csapágy

www.niva4x4.hu/images/phocagallery/Szere...ada%20szimmering.jpg
Utolsó szerkesztés: 2 éve 6 hónapja Írta: Guminyúl.

Niva hátsó futómű 2 éve 6 hónapja #8386

• Méh-ész
  • Méh-ész profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Köszi, de kicsit félreérthető voltam.

Kellene a szimmering mérete, meg ha a csapágynak van "rendes" számozása, nem csak valami Lada cikkszám, akkor megpróbálnám méret után megvenni, pl. a Bárdinál, mert legegyszerűbben és leggyorsabban onnan tudok beszerezni. Most meg nagyon kellene a kocsi...
Zsugorgyűrű nyilván nem lesz náluk, de ha nincs totál szétmenve, rámelegítem aztán legfeljebb megpöttyintem Co-val lefixálni.
Az elmúlt egy évben nem mentem vele még 2.000 km-t sem, addig kibírja, amíg tavasszal szétszedem a másik oldalt is ellenőrizni.

Niva hátsó futómű 2 éve 6 hónapja #8387

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 230
30x45x8 a hátsó szimering,a csapágy: 62208 de nem árt új zsugor mert ugye azt melegen teszed rá és amikor rá hül akkor feszül rá
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Méh-ész

Niva hátsó futómű 2 éve 6 hónapja #8388

• Méh-ész
  • Méh-ész profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Köszi, így már könnyebb lesz, megnézem csapágyboltban.

Niva hátsó futómű 2 éve 5 hónapja #8409

• vikolaca
  • vikolaca profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
  • Köszönetek: 1
a monroe egycsöves gáznyomásos lengéscsillapitóról szernék véleményt kérni :)
két csöves olajost vagy ezt a monroe-t rakjam fel hátulra?
B)

Niva hátsó futómű 3 hete 6 napja #9686

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Sziasztok!

Jobb hátsó stabilizátort cserélek éppen, törés miatt. Elég harcos volt leerőszakolni a csavarokat. Ezzel kapcsoaltban kérnék tanácsot.

1. A z alvázon lévő tartókonzolnál az anya alatt volt egy alátét, ami szépen darabokban jött ki a lelazítás alatt. A gyári csavarkészeltben, amit vettem hozzá ilyen nincs, viszont a levettel elentétben önzáró anya van benne. Kell ehhez alátétet szereznem? Ha igen milyet, mekkorát?

2. Összeszereléskor érdemes-e, szabad-e a csavarokat zsírozni, hogy ne rohadjanak össze idővel?

Köszönöm!

Szilu

Niva hátsó futómű 3 hete 6 napja #9688

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 14
Szia!
Én horganyzott fakötésű sima alátétet tennék alá az jó széles és nagy felületen fekszik fel.Zsírozni szabad, vagy rézpaszta, de hosszű távon valószínűleg így is berohad.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szilu

Niva hátsó futómű 1 hete 4 napja #9692

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Sziasztok!

Hosszú keserves munkával kiszedtem a hátsó stabilizátor csavarját... Rendesen be volt rohadva/szorulva, ráadásul a külső oldalról rohadtul nem lehetett hozzáférni. No mindegy, kint van. Új stabilizátor be a helyére, új csavarszett bezsírozva, de befejezni sajnos nem tudtam, mivel a stabilizátor kb. fél centi hiján nincs lyukon. Mi erre a helyes módszer, hogy be tudjam tolni a csavart?

Niva hátsó futómű 1 hete 3 napja #9693

• duck
  • duck profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek: 105
Szia,

húzd meg racsnis spaniferrel a megfelelő irányba a hidat (vagy bármivel), az tartani is segít, amíg betuszkolod a helyére a csavart.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szilu

Niva hátsó futómű 4 napja 5 órája #9703

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Bement végül szépen. Spaniferrel nem boldogultam, mert nem volt mihez húzni, viszont betettem a kerék mögé egy viacolort, hátramenetben kicsit nekiengedtem és úgy állítottam le, hogy sebességben hagyva már ne tudjon előre legurulni, ez pont annyit tolta előre a tengelyt, hogy lazán toltam befelé a csavart a helyére. :-)

Egy munka kipipálva. Marad a hátsó fékdobok, betétek, kézifékbovden és elől a féltengelycsuklók. Élvezem a szerelést, de néha igen örülnék, ha egyeszerűen beguríthatnám egy műhelybe, hogy tessék, ezt és ezt rendebe kéne tenni. Tud esetleg valaki Érd, Százhalombatta, Ercsi környékben megbízható szerelőt, aki normálisan dolgozik és nem kell rá heteket várni? Eddig két szervizt próbáltam, az egyikben ott ült a kocsi napokig, nem csináltak vele semmit, végül mivel szükségem volt rá elhoztam és pár nap alatt megcsináltam (elektromos zűrök voltak). A másikat hívtam telefonon a féltengelycsuklókkal kapcsolatban. Ahogy kimondtam, hogy Niva, már mondta is, hogy ahhoz ő nem nyúl...
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Autó - kínál | Mcolee
Lada Niva Eladó
Lada Niva Eladó (1403)
Gumi-felni - kínál | KP
Eladó új Niva alukerék
Eladó új Niva alukerék (3620)
Alkatrész - kínál | szabadkaila...
Orosz, fűthető panoráma tükör eladó
Orosz, fűthető panoráma t... (1210)

Fórum üzenetek

• Fék
    • szerintem erre gondolt: www.gelko.hu/expert/autoipari-szerszamok...lcs-keszlet-5db.html fékcső kulcs, pont erre...
    • Készítő duck
    • 2 órája 36 perce
    • Fék
    • Hali Mi az hogy fékkulcs 10,13,17,19,22-es kulcsok kellenek villás csillag és krova formában. Ezekkel mindent meg lehet szerelni. A fém fékcső...
    • Készítő Callahan
    • 4 órája 53 perce
    • Fék
    • Dőlnek ki a csontvázak a szekrényből... Jobb hátul vissza akartam nyomni a fékmunkahenger dugattyúját az új fékpofákkal, de az egyik fele...
    • Készítő szilu
    • 2 napja 17 órája

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés