Belépés

Oldalainkat 83 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Pocok1980 keszi22 gardiner Szemusz demuska

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Futómű

Futómű 6 éve 10 hónapja #3923

• erisz
  • erisz profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!
Kezdő Niva-s vagyok. Olyan problémám lenne, hogy menet közben alig tudom az úton tartani a "Tigrist" (1,7 i)! Olyan érzés mint ha kúszna a hátulja. Csúszós úton menet közben folyamatos sebesség mellet hirtelen kidobja jobbra a hátulját! A hátsó szilenteket már kicseréltem a "kutyacsontokban" és a kereszt stabilizátorban is, de a probléma nem szűnt meg! Az autó gyári állapotú, gyári terepgumival szerelve, MÉG nincs bütykölve! Szerintetek mi okozhatja a problémát???
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Futómű 6 éve 10 hónapja #3925

• Mustad
  • Mustad profilkép
csak nehogy kerékcsapágy legyen, a kidobás alatt mit értesz?

Válasz: Futómű 6 éve 10 hónapja #3926

• Swad
  • Swad profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 50
nekem amiko az első kerékcsapágy volt ki úgy sávot váltott mintha orkán fújt volna

Válasz: Futómű 6 éve 10 hónapja #3927

• Mustad
  • Mustad profilkép
Bizony, szerintem is csapágy lesz. csináltasd meg és addig nem igen kéne vele járni, emeld meg a kereket a levegőbe, mozgasd meg,hogy kotyog e...

Válasz: Futómű 6 éve 10 hónapja #3928

• Hrubos
  • Hrubos profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 35
Az isten áldjon meg kezdő nivás!Három sorral lejjebb van niva futóműs téma. Olvass már egy kicsit mielőtt újat nyitnál!!!

Válasz: Futómű 6 éve 10 hónapja #3929

• erisz
  • erisz profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Tisztelt Hrubos!
Köszönöm észrevételed, de mivel láthatod, hogy nem rég regisztráltam az oldalon, sajnos nem igazán tudom, hogyan is működik a fórum itt! Majd ha nekem is lesz valamikor 120-130 hozzászólásom, akkor talán nem vétek "ekkora" hibát!

Válasz: Futómű 6 éve 10 hónapja #3930

• erisz
  • erisz profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Csúszós úton elkezd az autó hátulja jobbra kifarolni! Erőteljesen ellent kell kormányozni! Száraz úton meg mintha a nyomvályú dobálná!

Válasz: Futómű 6 éve 10 hónapja #3933

• kerekesvillszer
  • kerekesvillszer profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 1
Rázos úton valami hasonló nekem is volt. padon megmérte a szerelő a hátsó lengés csillapító csere lett a vége. Nálam megoldódott a probléma .

Válasz: Futómű 6 éve 9 hónapja #3966

• Raasdorph
  • Raasdorph profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Szia!
Lehet, hogy nem jó az ötlet, de havernak az 5-ös BMW-jén (E34) hasonló jelenség volt. Miután kicserélték a stabilizátor szilenteket egy kicsit jobb lett de az igazi probléma a sérült hátsó híd volt. Valamikor kaphatott egy komoly ütést és a kerekek befelé és összefelé álltak. Egyébként két hónap alatt megevett egy pár új téligumit. Kicseréltük a sérült hátsó hidat és azóta babakacaj!

Válasz: Futómű 6 éve 9 hónapja #3971

• Swad
  • Swad profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 50
Szia Erisz
Érdeklődnék, hogy multkori javallatunkra ellenőrizted e a kerékcsapágyak állapotát
Üdv
S

Válasz: Futómű 6 éve 9 hónapja #3980

• erisz
  • erisz profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!
Igen megnéztem a csapágyakat, de sajnos nem azokkal van a gond! A jövőhétre van időpontom futómű vizsgálatra, majd akkor kiderül ha sántít valami! Szerintem a gumi miatt is csinálhatja, mert nem teljesen egyformák hátul. Méret és mintázat stimmel, csak az egyik szinte új (nemrég lett felrakva), a másik kb. 60/-os! Én már így vettem, de most nem tudok egy garnitúra gumira beruházni, mert megrendeltem a gázrendszert bele!

Válasz: Futómű 6 éve 9 hónapja #3995

• nivastomi
  • nivastomi profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Sziasztok!

Korábban már volt szó a niva rugók hosszáról, még pontos méreteket is mért valaki (első rugó beépített állapotban), na ez az, amit sehol sem találok, pedig böngészem már egy ideje a régi hsz-eket a fórumban...

Egyébként azért kellene a méret, mert az az érzésem, elfáradtak már a rugók egyetlen Nivámban...márciusban lesz 21 éves:) Gondolom, ha megmérném, és nagyon összenyomódott már, abból lehetne arra következtetni, h tényleg öreg, esetleg érdemes lenne kicserélni, vagy csak nem jó a szemmértékem:)

Ha valakinek "kéznél" vannak a méretek, vagy tud linket a megfelelő hsz-hez, annak megköszönném a segítséget.

Üdv:
nivastomi

Válasz: Futómű 6 éve 9 hónapja #3996

• duck
  • duck profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek: 103
Szia!

Papplan Főrugó Mester 2009 nov. 08-i expozéjában találtam így első blikkre számszerű adatokat, melyek támpontul szolgálhatnak egy futó empirikus vizsgálathoz:

niva4x4.hu/index.php?option=com_kunena&f...t=90&Itemid=130#1411

(ennek megörülvén, a maradék hetven találatot most nem nyálazom át a száznyolcból, mely találati részhalmazt a fórum kereső megfelelő rubrikájában egy egyszerű és lakonikus 'rugó' keresőszó elhelyezése indukált a nagyszámú hozzászólások magas műszaki színvonalú tengerében :))

Na jó, még egy talál(l)at:

niva4x4.hu/index.php?option=com_kunena&f...t=60&Itemid=130#1019
Utolsó szerkesztés: 6 éve 9 hónapja Írta: duck.

Válasz: Futómű 6 éve 9 hónapja #3997

• Mustad
  • Mustad profilkép
szia
enéym is 21 éves, most csréltem! hidd el, kell neked is cserélni, túlzás nélkül állítom legalább 5 cm emelt az autón! Szerintem ne habozz, a 4 rugó volt 16 e ft.

Válasz: Futómű 6 éve 9 hónapja #3998

• nivastomi
  • nivastomi profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Duck, Mustad,

köszi a gyors válaszokat! Ezt a keresés fült nem vettem még észre - mindig van mit tanulni...
Mérek, amint a kocsihoz jutok (most hogy van szerencsém szépséges és tiszta székesfővárosunkban folgozni, ez csak szombaton esedékes:(

Most hogy amerikai mércével mérve is nagykorú lesz a járgány, (mellesleg műszakit is kell újítani) gondoltam kap valami ajándékokat:)

Csak pár apróságra gondoltam: új rugók, hall-os gyújtás, kasztnikozmetika és végre rendesen rögzített első ülések (mostani elég gány)

Köszi az okosítást,
üdv:
nivastomi
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | santusz
Terep váltó
Terep váltó (1220)
Gumi-felni - kínál | NN83
Enkei off-road alufelni gumival
Enkei off-road alufelni g... (1083)
Alkatrész - kínál | ladarevolution
Fűtéscsap
Fűtéscsap (437)

Fórum üzenetek

• Felni, gumi
    • Érdekes, mert a régi kocsin meg tök simán fut. Azzal sem megyek hetven nyolcvannál gyorsabban, meg ezzel sem.
    • Készítő Kincsvadász 07
    • 1 napja 22 órája
    • Felni, gumi
    • A gyári terepgumi nekem is rázta az elejét, szerintem mind ilyen. 70 alatt, terepre jó, országútra felejtős.
    • Készítő Hrubos
    • 1 napja 22 órája
    • Felni, gumi
    • az a baj,hogy azt irnak rá amit akarnak:) semmiből nem tudod,vagy jó vagy nem
    • Készítő Guminyúl
    • 1 napja 23 órája
    • Felni, gumi
    • Az miről ismerszik meg hogy kínai vagy ukrán? ezekre Rá van írva voltyre made in ruusia
    • Készítő Kincsvadász 07
    • 2 napja 39 perce
    • Felni, gumi
    • sajnos előfordul,ilyen már volt nálam is.No meg ugye a kinai-ukrán gumi sem egy tökéletes dolog
    • Készítő Guminyúl
    • 2 napja 42 perce

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés