Belépés

Oldalainkat 82 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

ZesseFeess AndorfBGEU Roli1979 ylobonuz inericyd

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Futómű

Válasz: Futómű 5 éve 10 hónapja #5060

• duck
  • duck profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek: 103
Kiszopósodott a bal nagykutyacsont felső bekötése az alvázban, azt hogyan szokás javítani? Szilent majdnem új, nincs egy éves, rögzítőcsavar izomból meghúzva, álló helyzetben meg sem tudom mozdítani rángatássaal, induláskor, fékezéskor mégis koppan a csavar. Túrjak egy méretben megfelelő csődarabot (mondjuk a hátsó lengéscsillapítónál lévő távtartó jó lehet) perselynek, vagy hegeszteni kell?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Futómű 5 éve 10 hónapja #5061

• Mustad
  • Mustad profilkép
Aha. Akkor nekem is lehet az koppan. Nalam is ujak a szilentek stb.

Válasz: Futómű 5 éve 10 hónapja #5062

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek: 148
Ha kikopott annak látható nyoma van. Ha a szilent két végét, a fém csövet nem fogja a fül keményen, értelem szerűen koppannia kell a csőnek a csavaron.

Válasz: Futómű 5 éve 9 hónapja #5073

• duck
  • duck profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek: 103
Tegnap az autó alatt fetrengtemben ránéztem a kutyacsontra is: nekem van alátét a szilent mellett. Most nézem az alkatrész katalógusban, hogy Nivánál ott nincs alátét, csak a klasszik Ladánál. Én meg gondolkodás nélkül raktam össze szilent cserekor, ahogy volt előtte, és lehet, ezért nem tudom úgy meghúzni, hogy ne koppanjon. Van ott alátét gyárilag vagy nincs?
Utolsó szerkesztés: 5 éve 9 hónapja Írta: duck.

Válasz: Futómű 5 éve 9 hónapja #5074

• sogor111
  • sogor111 profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 9
Nekem is volt alatet es megse kopogott.esetleg a merete lehet hogy nem mindeggy mert ha tul nagy akkor lehet hogy azon koppanik a kutyacsont szele. Bocs de nincs ekezet a tablen azert irtam ekezet nelkul :-)

Válasz: Futómű 5 éve 2 hete #5772

• 82andor
  • 82andor profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 1
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni lengéscsillapító választásban.
Az autómat 80%-ban terepen használom és nem tudom hogy olajos vagy gázos csillapítót szereljek be?
A másik kérdésem, hogy az MS palettáján szereplő hibrid gátló miben különbözik egy sima gázos gátlótól?
Ha esetleg tudnátok küldeni jól bevált csillapítókról cikkszámot vagy márkanevet azt nagyon megköszönném!
Szép napot!

Válasz: Futómű 5 éve 2 hete #5776

• Hrubos
  • Hrubos profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 35
Monroe 22563
22599 gázos, nekem tetszik! :)

Válasz: Futómű 4 éve 6 hónapja #6371

• Ravens
  • Ravens profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Nem rég elszállt a baloldali belső féltengely csukló, de a külső is lötyögött így kapott egy komplett első féltengelyt még eredeti oroszt fellelt készletből. Mindent szépen összeraktam vissza. Nekem úgy tűnik, mintha a fék egy kicsit fogna a bal elején, de nem vészes. Próba út során először feltűnt, hogy a kormányt balra kell tartani egy kicsit, hogy egyenesen menjen, mert a normál állapotba állítod szépen elindul jobbra. Olyan 30-40-es tempónál már bele ránt a kormányba és elmegy jobbra az autó. Az autó ringatózva halad, mint egy hajó. Nem lötyög nem kattog nem ráz semmi. Semmi zörej.
Lehet ez a bal oldalt fogó féktől? Létezik, hogy a fogó bal első féktől eldifferál és a jobboldali keréknek adja a hajtást ezért elmegy jobbra? Nem vagyok otthon 4x4-ben.
10km megtétele után leálltam az út szélére egy pár perc után indultam tovább és elinduláskor egy csattanást hallottam a bal elejétől. Meg vizsgáltam nem lötyög nem ropog semmi. Én arra gondoltam, hogy akkor engedte el a fékbetét a féktárcsát? Gondolok itt olyanra, mikor leragad a kuplung és nem emel ki, akkor is egy csattanás hallatszik mikor elengedi a szerkezetet.

Válasz: Futómű 4 éve 6 hónapja #6372

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 223
vagy megtépted a féltengely anyát és megszorult a csapágy,tipikus hiba szerelésnél :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Hrubos

Válasz: Futómű 4 éve 6 hónapja #6373

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
A kerékcsapágy beállítását a könyv szerint végezd el! Ha a fék fog, akkor berágódott a karmantyú. Jó minőséget lehet venni a Bárdi stb. alkatrészeseknél. Az elhúzás lehet még a keréknyomástól. 2 barnál kevesebbel nem használtam soha, még terepen sem. Az eldiferálás teóriádat elvetném. A csattanás a féktől nemigen lehet, mert ugyan úgy műkszik mint a lada, a gumitorzulása állít vissza. Nem koptatja félre a fékbetéteket?
Nem inkább roppanó hang volt?
A difizár nincs bekapcsolva? A ringatózás lehet a gumitól, ha sokáig állt egy helyben a kocsi, kevés levegővel.
Ezek a hibák, mind a tengely csere után jöttek elő?

Nyuszi megelőzött a csapágy állítással!
Utolsó szerkesztés: 4 éve 6 hónapja Írta: Papplan.

Válasz: Futómű 4 éve 6 hónapja #6374

• Ravens
  • Ravens profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Igen ezek a hibák szerelés után jöttek elő. Előtte balra rántott az autó a széttört belső csukló miatt. Még nem láttam ilyet, hogy kihúzom a féltengelyt a diffiből leveszem a gumi harangot és szét esik darabokra minden.
A csapágy beállításnál volt egy érdekes dolog. Mikor meghúztam az anyát már ameddig kényelmesen lehet húzni, akkor még kottyant a kerék nagyot majd húztam rajta erővel, amíg minimális nem lett, mert ha tovább húztam szorult a kerék. Létezik, hogy oda van a csapágy és ezért szorult majd a roppanás, mert inkább roppanásnak mondanám innen jöhetett és összetört csapágy? Kerék nem lötyög. Remélem nem az új féltengely külső csuklója tört el. Ha bal oldalt van a baj mitől húzhat jobbra? Hm.. Nem ér tek én ehhez a motor az én specialitásom. :)

Válasz: Futómű 4 éve 6 hónapja #6375

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
A csapágy beállítás, egy nagyon finom művelet. Jobbra lent a tudomány! Nyomatékkulcsot ír elő, és légy fing erőket.
Ha csapágy, vagy fék, akkor melegszik rendesen, ezt tapintással érzed az agyon, ill. a féktárcsán. Nem hinném,hogy tört a csapágy. Állítsd be és ellenőrizd a melegedést.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 6 hónapja Írta: Papplan.

Válasz: Futómű 4 éve 6 hónapja #6376

• Hrubos
  • Hrubos profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 35
Szerintem nem kizárt a csapágytörés.Nekem volt összetörve csapágygolyó, úgy volt törve, hogy csak ritkán került olyan pozícióba, hogy problémát okozzon.Több tíz,km-t (talán még száz is volt)közlekedtem vele így, tudatlanságból és azóta is hálát adok a jó istennek, hogy nem történt baj!
Folyamatos haladásnál minden előjel nélkül úgy megszorult, hogy blokkolta a kereket és majd átrántott a másik sávba!Egy töredék másodperc volt az egész, mire felfogtam volna, hogy mi történt már simán gurult mintha mi sem történt volna.Utána néztem a kereket, nem melegedett, nem lógott. Ezután még jártam vele nem keveset,kétszer állt be egy pillanatra, szerencsére, kis sebességnél, ill. földúton, harmadszorra úgy összetört, hogy nem kellett gondolkodni, mi történt.

Válasz: Futómű 4 éve 6 hónapja #6377

• Ravens
  • Ravens profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Most néztem utána a javítási út mutatóban, hogyan kell beállítani a kerékcsapágyat. Nos ha én ekkora nyomatékkal húztam volna meg a kerékcsapágyat, akkor hatalmasat löttyen volna. Ebből arra következtetek, hogy a csapágyak oda vannak. Csak ugye én húztam rajta egyet, hogy ne lötyögjön és valószínűleg a belső gyűrű már túl lóg a hátsón és a golyók befeszültek ezért szorul a kerék. :) Hét végén megnézem. Bízom benne, hogy ez a baj és nem az új csukló tört el. Bár az ropogna szerintem. Viszont még mindig nem értem, hogyha a bal oldalával van a baj miért jobbra húz az autó?

Válasz: Futómű 4 éve 6 hónapja #6378

• Kukakandúr
  • Kukakandúr profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
  • Köszönetek: 16
Az első kerékcsapágy, kerékagy kombó tényleg kicsit macerás tud lenni, ha nem tudja a "szerelő", hogy mire is figyeljen oda. Ha oda van a kerékcsapágy és úgy járnak vele egy darabig, akkor általában oda lesz a kerékagy is. Kiszopósodik a felület ahová a csapágy belső gyűrüje fekszik fel. Vagy simán szétverik szereléskor, mert nincs hozzá megfelelő szerszámuk, csak véső kalapács és adjad neki! Aztán már lóg is a zsír új csapágy a kerékagyon. Vagy olyat is láttam már, hogy a tengelycsonkállványban kotyogott a csapágy.
Kb. a fele kocsinál ami hozzám került azzal kellett kezdeni, hogy rendberaktam az első kerékagyakat, mert valaki előttem már megszerelte.
Az új terv az Iveco Daily kerékcsapágya, az egyben van nem kell állítgatni semmit. Csak drága. +még a gépmunka a kerékagyon. Nem biztos, hogy megéri.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Hrubos
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - keres | nyugis
1.6-os műszerfal
1.6-os műszerfal (576)
Gumi-felni - kínál | pal.erdelyi
Felni eladó
Felni eladó (925)
Szerelés - kínál | Guminyúl
Niva javítás
Niva javítás (5220)

Fórum üzenetek

• Niva alapjárat
    • Sziasztok, javult a helyzet. MAP szenzor cserélve, a gumicsövet is cseréltem. A hűtőtől jövő vízcsövön levő gombát (az újat) még...
    • Készítő Sajó
    • 1 hete 1 napja
    • Futómű
    • Szia! Nekem a KYB Excel-G van, elégedett vagyok vele, de szerintem ezek közül mind jó. Első: Monroe : Original Adventure D2599 KYB: Premium...
    • Készítő Hrubos
    • 1 hete 4 napja
    • Futómű
    • Új lengéscsillapítókat kell vennem előre-hátra. Ki milyet javasol? Milyet használtok? Vadőrautóba lesz: utánfutót, vadat és kutyát hordok...
    • Készítő zöldkalap
    • 1 hete 5 napja
    • segítség kérés
    • Helló Pénteken kicseréltem a lambda szondát és úgy tűnik jó lett az autóm, nem rángat, nem torpan. Egyébként le is volt törve a szonda...
    • Készítő Zoli77
    • 2 hete 3 napja
    • lambdaszonda
    • Helló! Volt 8 hibakódom, ezeket kitöröltem. Ma használtam az autót, és újra kiolvastam a kódokat: 13-lambda szonda nincs fesz változás, 44...
    • Készítő Zoli77
    • 2 hete 6 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés