Belépés

Oldalainkat 30 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Remete ferenczig ftomi26 mazol92 lacka81
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Benzintank szellőzés

Benzintank szellőzés 12 éve 10 hónapja #40

• BigSpider
  • BigSpider profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
Sziasztok!van egy olyan problemam hogy az 1,6 karbeszes nivam-nak a benzintank beontonel nagyon nagy benzin szag lett, mi tortenhetet? van LPG-em is es ha mar alig hagyok benzint a tankban akkor is nagyon szagos, sott minel kevesebb benyo van a tankban szerintem annal szagosab
van valakinek tapasztalata?

mbs
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Benzintank szellőzés 12 éve 5 hónapja #681

• highlander
  • highlander profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Szia.Állitólag a tank szellőzőcsöve szokott lecsúszni, és ez okozza a benzinszagot az utastérben.

Vá: Benzintank szellőzés 12 éve 5 hónapja #682

• malson78
  • malson78 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Helló!Ha szerencséd van akkor tényleg csak a szellőzőcső csúszott le vagy a bilincsel van baj vagy nincs rajta vagy repedt.Ha akkor sem szűnik meg:vedd ki a hátsó ülést meg a kárpitokat meg a takaró lemezt(ami a tank és az ülés között van) és tankold teli,jó zőtyögős úton hajtsd meg és sűrűn vizsgáld meg mert a benzin gyorsan párolog,így talán látszani fog a szivárgás.Mert lehet,hogy a fém repedt meg valahol.Általában a beőntő nyakánál vagy a szellőző nyakánál szokott megrepedni.Macerás de ha sikerrel jársz megszűnik az erős bezin szag.

Vá: Benzintank szellőzés 12 éve 5 hónapja #684

• vasok.sandor
  • vasok.sandor profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Helló!

Ha már megbontod a rendszert szerintem már megéri a az összes gyári bilincset lecserélni illetve a csöveket is!
sany....

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 3 hónapja #2968

• kkormos
  • kkormos profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 1
Sziasztok!

Jelentkezett a szokásos tünet, kellemes émelyítő benzinszag a pilótafülkében. A gép központi befecskendezős. Szétszedve a belsejét (korábban már a szellőztető cserélve volt, a szétberhelés viszonylag rutinszerűen ment:P), szemmel láthatóan a benzinszivattyút rögzítő 8 kis csavarnál szivárog a benzin, máshol semmi. Még nem szedtem szét, alkatrész katalógusban megnéztem, van egy pár tömítés ami ide passzol. Volt már valakinek konkrétan ilyen gondja? Elég csak a tömítéseket kicserélnem? A benzinszivattyú ki/be szerelésének van valami buktatója?
Segítséget előre is kösz.

Üdv: KK

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 3 hónapja #2969

• Swad
  • Swad profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 50
én csak simán húztam a csavaron és elmúlt, annyira rezeg a niva, hogy minden meglazul:-D még a kézifékkötelem is meglazult:-D

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 3 hónapja #2977

• kkormos
  • kkormos profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 1
kösz a tippet...azt én is próbáltam, eredménytelenül :(
megpróbálom a tömítést.

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 3 hónapja #2978

• vasok.sandor
  • vasok.sandor profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Hy! A benzin tankkal én is szívtam egy vékonyka sort! Ráadásul mikor fullig megtankoltam! A tank tetején lévő két szuszogó csonk egyikéről mászott le az awab bilincs, így a szuszogón át a tank és a kasztni közzé folyt a nafta! Volt ám szpídes illatfelhő a fülkében! Na akkor: Benzin amit bírtam leszív, üa tank ki a helyéről és a feloldott kátrány kaparászása a kasztni belső oldaláról! Csupa öröm volt! Majd újra festeni meg stb. Na akkor volt a tankot is szerencsén közelebbről megstírolni! A Te által említett szivattyút kiszereltem és az a tömítés amit mondasz nekem is félre volt csúszva. Kicseréltem a tömítést meg az új szuszogócsöveket hazai zsír bilincsekkel és soha nem volt később benzin szag a kocsiban!!
Tehát a nivát szét kell szedni unaloműzésként és JÓL ÖSSZE KELL RAKNI!! ez a titok nyitja! Nem rossz járgány az csak néha úgy tűnik, hogy össze van dobálva!

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 3 hónapja #2979

• Trapi
  • Trapi profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 3
Ha kiveszed a benzinszivattyút, mindenképpen új tömítést tegyél bele, mert a régi deformálódott az évek során és nem fog rendesen tömíteni. Az a 8 kis csavar felbosszantott engem is, mert amikor meghúztam, háromról teljesen lement a menet. Szóval csak finoman. Nem is értettem, miért kellett ilyen vékony csavarokat beletenni.

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 3 hónapja #2982

• Spajky
  • Spajky profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Nekem is hasonló a problémám de mintha a benzincsőn ami kijön van egy csatlakozás olyan mintha ott folyna. De holnap én is teletankolom és majd meglátom mi a probléma.

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 3 hónapja #2984

• Trapi
  • Trapi profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Most nekem akkor van benzinszag erős jobbos kanyarban, ha 1/3 szint alatt van a benzin a tankban. Amikor tele van, semmi szag. Egyelőre fél környékén mindig teletankolom, nincs kedvem szétbontani a fél belsejét. Ráadásul ez a benzin ritka gyorsan párolgó anyag. Ha nem látod rögtön, ahogy folyik, utána már hiába tapogatod a helyét.

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 3 hónapja #2986

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek: 148
Fogod látni, mert az orosz alvázvédőn, vagy felületkezelőn, meglátod. Meg ez a benzin sem a régi.

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 3 hónapja #3003

• Lomex
  • Lomex profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Az én Nivámnál, amikor kiszedtem a hátsó ülést és utána lebontottam a hátsó burkolatot én nem láttam semmi folyást. A szuszogó csövek ki lettek fújatva levegővel (5 perc) és ezzel a probléma meg is oldódott. Előtte mindig benzinszag volt a kocsiban. Rettentően zavart ez a probléma.

Légző csonkokat összekötő tömlő 11 éve 3 hónapja #3057

• T.Lajos
  • T.Lajos profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Jó napot kívánok

A NIVA 2121 benzintartályánál,a légző csonkokat összekötő tömlő hová csatlakozik be? Az egyik vége az adott, de a másik csak lógott a levegőben :huh: . Most vettem 30.-án a NIVA-t. Nem találom a javítási kézikönyvben sem a bekötési helyet.
Előre is köszönöm a választ.

T.Lajos

Válasz: Benzintank szellőzés 11 éve 1 hónapja #3469

• Trapi
  • Trapi profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy ha az autó bal oldala 5-10 cm-rel magasabban van, mint a jobb (parkolás a domboldalon), a tanksapka zárján keresztül folyik ki a benzin? A tanksapka belsejében van egy kis lyuk, amin keresztül szellőzik, gondolom én. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a tankban max 20 liter benzin lehet, és mikor levettem a tanksapkát, a beöntő csőből folyt ki a benzin. Ha teletankolom, megértem. De ha félig van, hogyan lehet tele a cső ilyen kis dőlésnél?

Lehet, hogy termeli a benzint az autóm, és a fölösleget nem tudja hol tárolni :)
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | Peti
Eladó alkatrészek csomagban
Eladó alkatrészek csomagban (4150)
Gumi-felni - kínál | Báderka1
noimage
Nivára téli nyári gumi fe... (2416)
Gumi-felni - kínál | Niva597
noimage
Felni (1520)

Fórum üzenetek

• Üzemanyag ellátás
    • Köszönöm!Leengedtem a benzint,és valóban,trutyis, rozsdás az egész.Hétvégén tank ki,megpróbálom kitisztítani.
    • Készítő atefus
    • 4 napja 2 órája
    • Üzemanyag ellátás
    • a tank búvár csövét kéne megnézni.A benzin gázos niváknál csakori gond,hogy zömmel gázzal használják,kevés benzinnél,és a tank...
    • Készítő Guminyúl
    • 5 napja 18 órája
    • Üzemanyag ellátás
    • Sziasztok,Boldog újévet mindenkinek!Niva 1.7 karburátoros /benzin-gáz/1997 Olyan problémám van,hogy csak tele tankkal hajlandó menni 3-4 liter...
    • Készítő atefus
    • 6 napja 13 órája
    • hűtőventillator 1.7
    • A normál üzem az, hogy a két vetillátor együtt indul együtt működik együtt áll le.
    • Készítő Hrubos
    • 1 hete 6 napja
    • hűtőventillator 1.7
    • Szia! Az lenne a kerdés,h.2011 niva hűtőventillator 1 indul el kb 95 c on.ha ezt lekötöm csak akkor indul a masik kb 100 c.Ez igy jó e hogy csak...
    • Készítő pumpkin
    • 4 hete 2 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés