Belépés

Oldalainkat 56 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

robzaj Attila2 Szűcs 57 Kerizolo toth laszlo

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Autógáz Nivába

Autógáz Nivába 1 éve 4 hónapja #8900

• surnew
  • surnew profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 1
Sziasztok! Kis tapasztalatot szeretnék veletek megosztani. 1.7 kp. injektoros Nivám van elektromos lovato rendszer kézi mennyiség szabályzóval. Mindenki küszködött a beállítással gázszerelők is, vagy nem ment, vagy sokat evett. A megoldás az lett, hogy a légszűrőház hideg-meleg beömlő szabályozóját hidegre állítottam a meleget levakoltam teljesen és a beömlőt 3/4 részben leragasztottam. A beállítást úgy végeztem, hogy a mennyiségszabályzót kopra be és másfél fordulatnyit kinyitottam. A reduktor oldalán lévő recéset is kopra be, majd 4 fordulatnyit ki. A reduktor tetején a kis rezet kopra be és 1 fordulatnyit nyitottam. Gázelemzővel megnéztem és egy 1 fordulatnyit kellett a recésen a reduktor oldalán kifelé tekerni. A CO-m emelten 0,2 alapon 0,3 HC 100-110. Ennyi, megy mint a golyó és 11 litert eszik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Hrubos

Autógáz Nivába 1 éve 4 hónapja #8901

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 226
igen ezt sokan eltévesztik,a gáz üzemhez sokkal kevesebb levegő kell

Autógáz Nivába 1 éve 3 hónapja #8976

• surnew
  • surnew profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 1
A kikeményedett gumimembrán (1. fokozati membrán) is tud többletfogyasztást produkálni?

Autógáz Nivába 10 hónapja 4 hete #9444

• pinter63
  • pinter63 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
  • Köszönetek: 4
"A gáz ez:
sűrűsége 0,525…0,56 kg/l
alsó hőértéke 24,7 MegaJoule/l
hőtágulás 10 °C-onként kb. 4%
forráspont légköri nyomáson: -5 és -42 °C között van
-5 °C-on legalább 2,5 bar a gőznyomása
A gáz halmazállapotú, légköri nyomású cseppfolyós autógáz legfontosabb tulajdonságai a következők:
relatív sűrűsége: 1,8…2;
sűrűsége: 2..2,7 g/l;
gyulladási hőmérséklete: 490…510 °C;
alsó-felső gyulladási koncentráció: 2…9 tf%;
lángterjedési sebesség: 32 cm/s;
alsó hőérték: 0,105…0,110 MJ/l;
1l PB-gáz elégetéséhez szükséges levegő mennyisége: kb. 28l;
motoroktánszám: legalább 89 (kb. 100).
A benzin meg ez: A robbanás és az égés közötti különbség a lángfront sebességében rejlik. Magas sűrítési viszony mellett a motorban az alacsonyabb oktánszámú benzin hajlamos az úgynevezett kopogásos égésre, amikor a benzin-levegő keverék még az elektromos gyújtási impulzus megjelenése előtt begyullad. Ez az öngyulladás, amikor a lángfront sebessége az égéstérben elérheti a 2000 m/s értéket. Normál égés során a lángfrontsebesség csak mintegy 40…50 m/s. Az oktánszám a benzin nagy sűrítés melletti öngyulladásra való hajlamosságát mérő szám. A benzinben a heptán 7-es szénatomszámú lánc, és az izooktán 8-as szénatomszámú lánc jelenti azt a komponens arányt, a megállapodás szerint a 7-es szénatomszámú tiszta heptán oktánszáma 0, a tiszta izooktán tartalmú üzemanyag oktánszáma 100. Az izooktán egy 8-as szénatomszámú, elágazó láncú, telített szénhidrogén, 2,2,4 trimetil-pentán. A 2,2,4 számok a metilgyökök kapcsolódási pontjai, annak a szénatomnak a láncbeli elhelyezkedési sorszáma, ahol a láncsorban a megadott sorszámú szénatomnál a metilgyök bekapcsolódik a láncba.
"
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - keres | zöldkalap
noimage
Váltó (462)
Alkatrész - kínál | kosa18
Lada TORSEN önzáró differenciálmű
Lada TORSEN önzáró differ... (1711)
Egyéb - kínál | Kevlar
Panasonic Toughbook Cf19 MK6 eladó!
Panasonic Toughbook Cf19 ... (466)

Fórum üzenetek

• Elektromosság
    • Én a vezetőoldali lábtér bal oldali műanyag burkolata alatt keresném először (lehetséges, hogy ventilátoronként van relézve). Csak tipp....
    • Készítő kissg
    • 2 napja 10 órája
    • Elektromosság
    • Hello. A hűtőventillátornak van reléje? Melyik az ha van? Meleg a víz, de nem indul be a ventilátor mert nem kap áramot. Amúgy direktbe köve...
    • Készítő zöldkalap
    • 2 napja 11 órája
    • segítség kérés
    • Szia, az ecet agresszív sav, rézhűtőhöz szerencsésebb választás, bár azt is illik kiszerelve beáztatni és alaposan átmosni, kiöblíteni...
    • Készítő duck
    • 5 napja 2 órája
    • segítség kérés
    • Sziasztok A hűtőkör takarítására használható az ecetes víz? Nem bántja az alumínium hűtőt? Valahol azt javasolták hogy fel kell tölteni...
    • Készítő Callahan
    • 5 napja 20 órája
    • Elektromosság
    • azért nem szeretik mert nem ismerik,és egy audi fékbetét cserével jobban keres mint egy niva kuplungal.Rengeteg ügyfelem jön ugy hozzám,hogy...
    • Készítő Guminyúl
    • 2 hete 6 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés