Belépés

Oldalainkat 36 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Remete ferenczig ftomi26 mazol92 lacka81
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Karburátor

Válasz: Karburátor 9 éve 7 hónapja #6236

• kissg
  • kissg profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 19
Sziasztok!

Az 1.7-es karburátorfedele milyen más Ladáéval egyezik meg?

A katalógus szerint az 1.7-esbe szerelt karburátorok 21053-1107010-82 és 21073-1107010 cikkszámmal futnak.

Arra gondoltam, nagyobb a választék, ha Ladához keresem, nem Nivához. Nézegettem hirdetéseket, képeket, de nem vagyok benne biztos, milyen passzolna.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Karburátor 9 éve 7 hónapja #6237

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek: 148
A sajátja miért nem jó?

Válasz: Karburátor 9 éve 7 hónapja #6238

• kissg
  • kissg profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Elgörbült, mert csúnyán rá volt húzva a légszűrőház. Ha jól láttam, egy helyen meg is van repedve. Egy tőcsavar hiányzik belőle, aminek a helyén ovális lyuk van.

(Szerintem addig nem érdemes javítással próbálkozni (nekem, mert nincs benne gyakorlatom), amíg nincs egy másik, ami vész esetén beépíthető. De ha már újat szerzek, akkor jó állapotúba lenne célszerű pénzt fektetni, vagyis a mostani lenne a vésztartalék.)

Válasz: Karburátor 9 éve 7 hónapja #6239

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 253
ha gyári a karbi akkor Samarakarbi van rajta,annak 2108 a száma ha a tieden 2105 van akkor az lada karbi,és kompletten cserélj ne szedd szét és ne rakjál rá másik felső részt.

Válasz: Karburátor 9 éve 7 hónapja #6246

• kissg
  • kissg profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Számot nem látok rajta, csak azt, hogy Solex licenc alapján készült a Szovjetunióban. Az interneten talált képek alapján 21073-1107010 cikkszámú. A porlasztóm olyan, mint ami a nivás illusztrációk 8. és 9. oldalán látható, de a fedele a Samaráéval egyezik, leszámítva, hogy a benzin a másik oldalon megy bele. A Samaráéba az üzemanyag a visszafolyó csonk mellett megy be, a Niváéba szemközt. A Niva fedelemen ott a Samara csonkjának a helye, csak nincs kifúrva, illetve a képeket nézve sok Samara fedélen egy csavarral van lezárva a Niva benzincsonkjának a helye, vagyis elvileg a Samara fedélen a lezáró csavart és a csonkot megcserélve Niva fedelet kapunk (feltételezem, a menetek megegyeznek, mivel a csonk a Nivában és a Samarában is ugyanolyan cikkszámú, így a csavarnak sem lehet más menete). Már ha a fúvókák/csövecskék egyformák. Honnan lehet tudni, hogy egyformák-e? A Samara javítási kézikönyvben sokféle méret és adat van (1.3-as motorhoz; nem állítom, hogy tudom, mit jelentenek), de 1.7-es Nivához nem találtam semmi információt. Azt sem tudom, ezek a fúvókák kiszerelhetőek-e (nincs cikkszámuk és úgy néz ki, mintha bele lennének nyomva a fedélbe), illetve valami azt súgja, hogy komoly ügyesség kellene hozzá, vagyis nem tudom megcsinálni, ezért csakis komplett fedelet cserélhetek, de az meg csak akkor lesz jó, ha a fúvókák megfelelőek a motorom hengerűrtartalmához... Biztató, hogy a Niva katalógusban a Samara katalógusában is szereplő karburátor-javító készletek szerepelnek, plusz nem utal semmi a fedelek különbségére (a különböző méretű Samara motorokkal kapcsolatban).

Még azt vettem észre, hogy a Samara karburátoron egy vákuumcsatlakozó van, a Niváén pedig három. A katalógus szerint a Niváén kettő vákuumcsatlakozó található, de a nivás illusztrációk 9. oldalán három látható, és az enyémen is annyi van.

Ennyi információt sikerült összeszednem, amikből arra következtetek, hogy jó lesz a Samara fedél, még ha a karburátor nem is teljesen Samara. Jól gondolom?

(Csatoltam egy képet a kocsin lévő karburátorfedélről. Alul van a gázpedál és a szívató csatlakozása, azaz arra van az autó eleje.)

A három vákuumcsatlakozóval kapcsolatban is van egy kérdésem. Az interneten talált képek és a a nivás illusztrációk 9. oldala alapján a felső két csonkra menő gumicső egy csőben közösítve van, míg az alsó csonkra a gyújtáselosztóról megy egy cső. Nálam az alsó kettőn van a közösített cső, és a felső csatlakozik a gyújtáselosztóhoz. Átcserélem. Az a kérdésem, van-e jelentősége annak, melyik cső hová csatlakozik?
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 7 hónapja Írta: kissg.

Válasz: Karburátor 9 éve 7 hónapja #6247

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
Az oroszok több féle karbit is tettek, ugyan azon évjáratra. Azt nem értem, hogy miért nem a saját karbi fedelet keresed, és miért a hasonlót.
Az elosztóhoz menő furat nem valószínű, hogy a torok egyazon szakaszában végződik, mint amivel felcserélnéd. Itt nálunk nem lesz erre megfelelő tapasztalás és szerelési ismeret, hogy melyiket melyikkel cserélheted fel.
A rajz elég olvasható és ott van leírva mi, micsoda. Az egr a kipufogóból vezet vissza gázt.
A zsiguli.hu árul szamara karbit. 8000-ért.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 7 hónapja Írta: Papplan.

Válasz: Karburátor 9 éve 7 hónapja #6248

• kissg
  • kissg profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Alapvetően a sajátját keresem (Ha valakinek van eladó karburátorfedele 1.7-es Nivához, kérem, írjon nekem!), a Samara fedél csak a B terv, mert karburátoros 1.7-eshez nem könnyű reális áron jó alkatrészt találni. Egyrészt azért, mert ritka (a felbukkant használt cuccot elkapkodják), másrészt mert jó néhány Niva többféle Ladából van összerakva (csak működjön), harmadrészt mert kevesen ismerik az alkatrészeket pontosan (kivesznek valamit egy 1.7-es Nivából, és azt hiszik, gyári 1.7-es alkatrész). Egy Samara fedelet gyorsabban és olcsóbban beszerezhetek, és a kis költségvetésem ellenére még válogathatok is köztük. Meg beírhatom ide a fórumra, hogy jó lett-e. Megéri a kockázatot, mert telefonálgatni, bontókba utazgatni idő és pénz, valamint nyilván bizonytalan kimenetelű is.

(Amúgy honnan tudhatnám biztosan, hogy ami most fent van, az az eredeti fedél? Se a porlasztón, se a fedélen nincs cikkszám. Tehát, ha biztosra akarok menni, az egészet újra vagy felújítottra cserélem. De ezt most nem engedhetem meg anyagilag.)

Köszönöm. Igen, úgy van: a nivás illusztrációk tizedik oldalán látszik, hogy a két felső csonk (35) az alsónál (34) jóval feljebb csatlakozik a kamrába. A Samara is azt mutatja, hogy az alsó csonk csöve megy a gyújtáselosztóhoz (a porlasztó öntvénye külsőre megegyezik a Niváéval, és a Samarán az alsó csonk van beszerelve, a felső kettőnek csak a helye van meg). Ezek a csöveim átcserélése mellett szólnak.

Válasz: Karburátor 9 éve 7 hónapja #6249

• Papplan
  • Papplan profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
Neked leginkább a gyújtáselosztó vákumcsatlakozására van szükséged. A többi környezetvédelmi "szarság", ami nem kell, azt ledugózod. A fúvóka méreteket, és a légtorok méreteket hasonlítsd össze másik karbiéval. Fedelet még nem láttam, hogy hirdetne bárki, ellenben karbit igen.

Válasz: Karburátor 8 éve 2 hónapja #7368

• avinadal
  • avinadal profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 1
Hello Urak!
Látom régi a téma de hátha: 1.7 karbishoz keresek bontott karbit (21073-1107010). Ha valaki tud segíteni ne tartsa magában!
Üdv: Ádám

Válasz: Karburátor 8 éve 2 hónapja #7370

• laci1024
  • laci1024 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
  • Köszönetek: 7
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja Írta: duck.

Válasz: Karburátor 8 éve 2 hónapja #7372

• avinadal
  • avinadal profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 1
Újat találtam én is, az nem volt nehéz, de azért kösz!

segítség kérés 6 éve 8 hónapja #8420

• rollcsee
  • rollcsee profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!

Tapasztalatra lenne szükségem.

1.7 Nivám Samarakarbis volt.Az istennek nem akart normálisan menni. Lecseréltem egy éve 2105 Karbira.Mikrokapcsolós rendszert kiépítettem az elektronikávan. Most eljutottam oda hogy belőttem fúvókákkal úgy hogy ha kell megy normálisan, és alapjárat is van. Viszont ha egy tempós menet után üresjárat( alapjárat)nincs, leáll.Indítás után van alapjárat De ha óvatosba megyek vele beáll az alapjárat menetből. Ha az alapjárat mennyiségit adok akkor fölveszem akkor az alapjárat visszaáll, de baromi magas . Elfogy az üzemanyag?Jobb lenne a 2107-es karbi?

Köszönöm.

Roland

segítség kérés 6 éve 8 hónapja #8421

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 253
lehet a mikro kapcsolos üzemmel van gond,probálad a nélkül?,gyanitom valahonnan falsot kap azért bolondozik
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: rollcsee

segítség kérés 6 éve 8 hónapja #8425

• rollcsee
  • rollcsee profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Köszönöm a tipped, kipróbálom mert ezzel még nem kisérleteztem. Bíztam benne hogy normáliusan szabályoz, mert rámértem multiméterrel a vákumos szabályozóra, és változik rajta a feszültség.

Kipróbálom.

Karburátor 6 éve 5 hónapja #8710

• JTG-756
  • JTG-756 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék tőletek.
Van egy (EGR)szelepes,szívó és kipufogó torkom,aminek a cikkszám:2121-1008015.
Erről kellene valami,(Pdf)kép vagy írás,elsősorban a vákuum csövek bekötése.
Illetve ezt a típust, milyen karburátorral szerelték?
Nekem van egy:2107-1107010-2 számú karburátorom.

Előre is köszönöm
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | Gaborszkk
noimage
Niva 1.7 hátsó híd komplett (341)
Alkatrész - kínál | Peterson
Kipufogó
Kipufogó (2808)
Autó - kínál |
Lada Niva felújított állapotban
Lada Niva felújított álla... (8335)

Fórum üzenetek

• segítség kérés
    • egy fekete doboz van a bal oldalon a kárpit alatt,a obd csatlakozóval egyvonalban
    • Készítő Guminyúl
    • 3 hónapja 2 hete
    • segítség kérés
    • Köszönöm a választ. Itt már lehet valamit keresgélni mert ennek az autónak az immobilaizere sohasem működött akkor sem amikor kihoztam a...
    • Készítő szabol
    • 3 hónapja 2 hete
    • segítség kérés
    • Idézet: Köszönöm a választ, valóban van egy hibám amit jelez a motordiagnosztika lámpa,kb 1 év nyolc hónapja erről írtam már korábban és kértem...
    • Készítő Guminyúl
    • 3 hónapja 2 hete
    • segítség kérés
    • Idézet: Köszönöm a választ, valóban van egy hibám amit jelez a motordiagnosztika lámpa,kb 1 év nyolc hónapja erről írtam már korábban és kértem...
    • Készítő Guminyúl
    • 3 hónapja 2 hete
    • segítség kérés
    • Jó napot ! A hibakódhoz szeretnék hozzá szólni. Nekem is 2017-es nívám van 31000 km. van benne.Én egyszer kiolvastattam a hibakódot, ki is...
    • Készítő Bandi 52
    • 3 hónapja 3 hete

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés