Belépés

Oldalainkat 52 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

smirgli Nagy Róbert pcsillag d.david Niva1977
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: segítség kérés

segítség kérés 1 hónapja 3 napja #9678

• Niva597
  • Niva597 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Most szervizeltem.minden szűrő új benne.ja meg még sokallom a fogyasztását az autónak.25 liter benzint meg evet 110 km alatt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

segítség kérés 1 hónapja 3 napja #9679

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 14
Szia !
Úgy látom már elég sok mindent csináltál az autón, most az a kérdés előtte milyen volt .A hibakódot végül kiolvastad ? Mit mutatott ?Van még hibakód ? Mit javítottál és cseréltél már rajta és miért ? Mert azt így a neten keresztül megmondani hogy mi a baja az alapján hogy többnyire szarul megy meg sokat fogyaszt,már bocsáss meg olyan mintha bekötött szemmel célbalőnél.Hibát keresni csak szisztematikusan lehet egyik lehetőség kizárása után menni a másikra és mindig a legegyszerübb lehetőségtől elindulni.Javítás közben is elcseszhet az ember valamit, ami újabb hibajelenséget produkál, ez még nálam is előfordult, ezért kérdeztem hogy mik voltak az alap hibái és mi volt már javítva rajta.Amúgy meg türelem rózsát terem !Amit ember készített azt embernek meg kell tudni javítani !

Varhó Mihály - Kondoros városából.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Niva597

segítség kérés 1 hónapja 3 napja #9681

• Niva597
  • Niva597 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Szia.sikrult ki olvasni a hibát.13,15,24,44,54es hiba kódokat vilogta.en így vettem már akkor is ezt csinálta alap szerviz dolgokat cseréltem rajta üzemanyag szűrő,legszuro,olaj.ja meg egy hőfok jeladot.azon kívül semmit.
Utolsó szerkesztés: 1 hónapja 3 napja Írta: Niva597.

segítség kérés 1 hónapja 2 napja #9682

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Nos azért kérdeztem hogy miket szereltél, mert érdeklődtél hidrotőkék felől is korábban,mondok nehogy a vezérlés legyen elrakva.Egy biztos a sebesség jeladó hiányzik a gépnek mert kellene hogy legyen rajta.Guminyúl is írta már hogy valszeg kevés a kaja, ha a szűrő új akkor más miatt.Erre vannak utaló hibakódok is. Lehet benzinszivattyú,nyomásszabályzó hiba vagy szimplán dugulás a rendszerben akár a befecskendező szelep problémája. Meg kellene mérni a rendszer tápnyomását ami 3 Bar kellene hogy legyen és ilyen nyomás mellett 12,5V feszültségen a szivattyúnak legalább 1,2 l benzint is kellene szállítani percenként. Javaslom olvasd át az itt leírtakat: www.injektor.hu/technikai-info/13-alapok...-uzemanyag-szivattyu
Ha megvan a kellő gyomás és szállítási teljesítmény a befecskendező fejnél akkor a befecskendező szelep lehet rossz vagy elkoszolódott. Ha kevés a nyomás v. a szállítás, akkor vagy dugulás vagy szivattyú vagy nyomásszabályozó és bezárult a kör. Ott a szivattyúnál a testelését is érdemes körüljárni mert ha nagy a feszültségesés nem szállíthat eleget. Persze ettől függetlenül még a lambdaszonda is lehet ótvar, vagy ezzel párhuzamosan.

segítség kérés 1 hónapja 2 napja #9683

• Niva597
  • Niva597 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Az egy másik niva volt annak azóta nincs baja meg az 2003 decemberi. Ezt most vettem kb 1 hónapja.tudtok nekem segíteni hogy mit jelentenek pontosan a hiba kodok,ezeket cserélni kell vagy szakadás hiba.
Utolsó szerkesztés: 1 hónapja 2 napja Írta: Niva597.

segítség kérés 1 hónapja 2 napja #9684

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
A kódok ua. mint az opelnél, a központi befecskendezés GM termék. Itt vannak mégegyszer : www.scribd.com/doc/95984814/Opel-Astra-f-Hibakodok A hibakódokat komplexen kell értelmezni.Az 54-es kód nem azt jelzi hogy cserélj benzinszivattyút és minden fasza. A 44 és 54 együtt azonban valószínűsíti hogy benzinszivattyű lehet a hibás. Ezeket így kell kezelni.
www.injektor.hu/technikai-info/13-alapok...bakod-olvasas-torles Itt a technikai infoknál sok okosat elolvashatsz,már ha komolyan érdekel a téma.
Utolsó szerkesztés: 1 hónapja 2 napja Írta: vamitya.

segítség kérés 2 hete 2 napja #9690

• Niva597
  • Niva597 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Sziasztok.erdeklodnek szeretnék hogy központi injektoros nivamon cseréltek benzin nyomás szabalyzo szelepet és azóta nehezen indul az autó.mit lehetne vele tenni hogy meg javuljon

Előre is köszönöm

segítség kérés 1 hete 1 napja #9695

• Niva597
  • Niva597 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Sziasztok tudja valaki hogy mi az a kopogas vezérlő,és hogy hol van.1.7 központis.

Előre is köszönöm

segítség kérés 6 napja 19 órája #9697

• kissg
  • kissg profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 18
Nem, de a kopogásérzékelő a kopogásos égést érzékeli: https://totalcar.hu/magazin/technika/premiumbenz/

A kopogásérzékelő a blokk jobb oldalán van, felül, hosszirányban középen.
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | santusz
Terep váltó
Terep váltó (1820)
Alkatrész - keres | kozmix
noimage
Niva ablakok (453)
Gumi-felni - kínál | Niva597
noimage
Felni (189)

Fórum üzenetek

• Fék
    • szerintem erre gondolt: www.gelko.hu/expert/autoipari-szerszamok...lcs-keszlet-5db.html fékcső kulcs, pont erre...
    • Készítő duck
    • 2 órája 51 perce
    • Fék
    • Hali Mi az hogy fékkulcs 10,13,17,19,22-es kulcsok kellenek villás csillag és krova formában. Ezekkel mindent meg lehet szerelni. A fém fékcső...
    • Készítő Callahan
    • 5 órája 7 perce
    • Fék
    • Dőlnek ki a csontvázak a szekrényből... Jobb hátul vissza akartam nyomni a fékmunkahenger dugattyúját az új fékpofákkal, de az egyik fele...
    • Készítő szilu
    • 2 napja 17 órája

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés