Belépés

Oldalainkat 90 vendég és 1 tag böngészi

Bandi 52

Legfrissebb regisztrációk:

robzaj Attila2 Szűcs 57 Kerizolo toth laszlo

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Hűtésrendszer

Hűtésrendszer 1 éve 2 hónapja #9298

• stamas
  • stamas profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 75
Ha már rozsdás ráfér a hütőviz csere! Többszöri alkalommal. Régen trisót használtunk a zsirosodás és a rozsda eltávolitására. Manapság a brigéciol 2000 citromsárgát használjuk. Talán nem bántja ugy a tömitéseket?! Ezért kell a fagyálló nyáron is mert nem engedi vizkövesedni és rozsdásodni se.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hűtésrendszer 1 éve 2 hónapja #9300

• Goethe
  • Goethe profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 1
Köszönöm. Sajnos az autó így került, hozzam és sorra esnek ki a csontvázak a szekrényből. Most éppen ez, meg feltöltöttem az ablakmosót, de a felfogatasnal el volt a tartály repedve és mind kifolyt.
De ezeken már csak nevetek.
Van vhol egy leírás, hogy hogyan megy ennél a típusnál a hűtővíz csere? A hűtő vékony csovei nem dugulnak el ilyenkor? Egy hűtő sem drága lehetne cserélni azt is a csövek kel együtt. Valószínű fagyálló van benne, mert -16 bán sem fagyott mag. :-)
Hogy meg az atoblites, csere?

Hűtésrendszer 1 éve 1 hónapja #9355

Sziasztok. Átolvastam a fórumot viszont lenne egy kérdésem a hozzáértő tagoktól.
Van egy új 4x4 nívám gondolom mindenki ismeri a típust nem kell bemutatni.
A kérdés az lenne, hogy találtam a garázsban felakasztva még régi níva ventillátor lapátot ami új, és ahogy nézegetem fel lehetne csavarozni a vízpumpára oda, ahova még a régieken is volt a helye.
Megmértem kb 2 centit kellene leesztergáltatnom a lapátjaiból hogy elférjen a főtengely végén lévő szíjtárcsától ami a mostaniaknál a szervo meghajtás miatt kicsit kijjebb került.
Ezen kívül baj nélkül elfér, talán adna egy állandó kis levegőáramlást hogy ne melegedjen fel olyan nagyon a motor. A hűtéssel gond nincs hozzáteszem, de most is ha tolatok be a garázsba este és rá kell javítani a szűk hely miatt, akkor mivel nincs menetszél megfelelő azonnal bekapcsolnak a hűtőn lévő turbinák.
Valójában az lenne kérdésem, van e ennek a koncepciónak létjogosultsága érdemes lenne e vele foglalkozni.
Köszönöm

Hűtésrendszer 1 éve 1 hónapja #9356

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 226
nem,nem lesz jó,mivel az elektromos ventilátor és a vizpumpán lévő fordulata és teljesitménye miatt megreked a levegő áramlás,és melegedni fog nem pedig hűteni.elég oda a gyári megoldás,ráadásul,ha új autó akkor ezek a barkácsolások garancia vesztéssel járnak
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kincsvadász 07

Hűtésrendszer 10 hónapja 2 napja #9454

• zsozsi01
  • zsozsi01 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Van egy 1,7 benzin gàzas nivàm ami télen nyàron forralja a vizet. Télen csak ha felezőben megyek vele hosszútàvon nyàron viszont elég neki egy kis emelkedő ahol lassan megyek vagy csak lassan megyek vele és màr forr is a víz.
Vemtilàtorok bekapcsolnak lehűtik de 2perc és màr megint forr. Munkàm miatt sokat megy terepen lassan. Lényegében az lenne a kérdésem hogy lehet-e valamit kezdeni vele vagy ez niva betegség lesz?
Köszönöm!

Hűtésrendszer 10 hónapja 2 napja #9455

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
ott nagy gond van ez nem ilyen gyárilag,de látni kell.

Hűtésrendszer 9 hónapja 4 hete #9456

• Hrubos
  • Hrubos profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 35
Én egy vízpumpa cserével kezdeném.

Hűtésrendszer 7 hónapja 1 napja #9502

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 5
Szeretném átmosni a hűtés rendszert brigéciollal. Hogy csináljam mennyi vízhez mennyi brigéciol és medig járassam? Gondolom a blokk oldalán engedjem majd le a trutyit.?

Hűtésrendszer 7 hónapja 1 napja #9503

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
a brigéciol olaj sárra való zsír oldó,a hütésnek nem nagyon tesz jót,oda inkább vizkő oldót vagy ecetet használnék
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: repce

Hűtésrendszer 7 hónapja 1 napja #9505

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 5
9298_as hozzászólásban olvastam stamastól. Ecetre én is gondoltam 2005-ös az autó 3 literel + vízzel, nem csinálhatok nagy bajt ugye?

Hűtésrendszer 2 hónapja 1 hete #9613

• mszabolcs
  • mszabolcs profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Üdv! A következőben kérnék a segítséget: hány amperes a hűtőventillátorok olvadó biztosítéka (Niva 17.i, 1999)? Van egy komplett magyar és egy angol nyelvű Niva üzemeltetési útmutatóm, de abban nem találom, sőt a biztosítéktáblák rajza, kiosztása is más, mint az enyémben.
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | vamitya
Snorkel eladó
Snorkel eladó (1816)
Alkatrész - kínál | Gomez
Új Niva alkatrészek
Új Niva alkatrészek (2348)
Alkatrész - kínál | kosa18
Lada TORSEN önzáró differenciálmű
Lada TORSEN önzáró differ... (1711)

Fórum üzenetek

• Elektromosság
    • Én a vezetőoldali lábtér bal oldali műanyag burkolata alatt keresném először (lehetséges, hogy ventilátoronként van relézve). Csak tipp....
    • Készítő kissg
    • 2 napja 10 órája
    • Elektromosság
    • Hello. A hűtőventillátornak van reléje? Melyik az ha van? Meleg a víz, de nem indul be a ventilátor mert nem kap áramot. Amúgy direktbe köve...
    • Készítő zöldkalap
    • 2 napja 11 órája
    • segítség kérés
    • Szia, az ecet agresszív sav, rézhűtőhöz szerencsésebb választás, bár azt is illik kiszerelve beáztatni és alaposan átmosni, kiöblíteni...
    • Készítő duck
    • 5 napja 2 órája
    • segítség kérés
    • Sziasztok A hűtőkör takarítására használható az ecetes víz? Nem bántja az alumínium hűtőt? Valahol azt javasolták hogy fel kell tölteni...
    • Készítő Callahan
    • 5 napja 20 órája
    • Elektromosság
    • azért nem szeretik mert nem ismerik,és egy audi fékbetét cserével jobban keres mint egy niva kuplungal.Rengeteg ügyfelem jön ugy hozzám,hogy...
    • Készítő Guminyúl
    • 2 hete 6 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés