Belépés

Oldalainkat 140 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

KennethJally Mariesic oliviasu60 fernpe11 assist
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Hűtésrendszer

Hűtésrendszer 1 éve 8 hónapja #9298

• stamas
  • stamas profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 78
Ha már rozsdás ráfér a hütőviz csere! Többszöri alkalommal. Régen trisót használtunk a zsirosodás és a rozsda eltávolitására. Manapság a brigéciol 2000 citromsárgát használjuk. Talán nem bántja ugy a tömitéseket?! Ezért kell a fagyálló nyáron is mert nem engedi vizkövesedni és rozsdásodni se.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hűtésrendszer 1 éve 8 hónapja #9300

• Goethe
  • Goethe profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 1
Köszönöm. Sajnos az autó így került, hozzam és sorra esnek ki a csontvázak a szekrényből. Most éppen ez, meg feltöltöttem az ablakmosót, de a felfogatasnal el volt a tartály repedve és mind kifolyt.
De ezeken már csak nevetek.
Van vhol egy leírás, hogy hogyan megy ennél a típusnál a hűtővíz csere? A hűtő vékony csovei nem dugulnak el ilyenkor? Egy hűtő sem drága lehetne cserélni azt is a csövek kel együtt. Valószínű fagyálló van benne, mert -16 bán sem fagyott mag. :-)
Hogy meg az atoblites, csere?

Hűtésrendszer 1 éve 7 hónapja #9355

Sziasztok. Átolvastam a fórumot viszont lenne egy kérdésem a hozzáértő tagoktól.
Van egy új 4x4 nívám gondolom mindenki ismeri a típust nem kell bemutatni.
A kérdés az lenne, hogy találtam a garázsban felakasztva még régi níva ventillátor lapátot ami új, és ahogy nézegetem fel lehetne csavarozni a vízpumpára oda, ahova még a régieken is volt a helye.
Megmértem kb 2 centit kellene leesztergáltatnom a lapátjaiból hogy elférjen a főtengely végén lévő szíjtárcsától ami a mostaniaknál a szervo meghajtás miatt kicsit kijjebb került.
Ezen kívül baj nélkül elfér, talán adna egy állandó kis levegőáramlást hogy ne melegedjen fel olyan nagyon a motor. A hűtéssel gond nincs hozzáteszem, de most is ha tolatok be a garázsba este és rá kell javítani a szűk hely miatt, akkor mivel nincs menetszél megfelelő azonnal bekapcsolnak a hűtőn lévő turbinák.
Valójában az lenne kérdésem, van e ennek a koncepciónak létjogosultsága érdemes lenne e vele foglalkozni.
Köszönöm

Hűtésrendszer 1 éve 7 hónapja #9356

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 234
nem,nem lesz jó,mivel az elektromos ventilátor és a vizpumpán lévő fordulata és teljesitménye miatt megreked a levegő áramlás,és melegedni fog nem pedig hűteni.elég oda a gyári megoldás,ráadásul,ha új autó akkor ezek a barkácsolások garancia vesztéssel járnak
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kincsvadász 07

Hűtésrendszer 1 éve 3 hónapja #9454

• zsozsi01
  • zsozsi01 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Van egy 1,7 benzin gàzas nivàm ami télen nyàron forralja a vizet. Télen csak ha felezőben megyek vele hosszútàvon nyàron viszont elég neki egy kis emelkedő ahol lassan megyek vagy csak lassan megyek vele és màr forr is a víz.
Vemtilàtorok bekapcsolnak lehűtik de 2perc és màr megint forr. Munkàm miatt sokat megy terepen lassan. Lényegében az lenne a kérdésem hogy lehet-e valamit kezdeni vele vagy ez niva betegség lesz?
Köszönöm!

Hűtésrendszer 1 éve 3 hónapja #9455

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
ott nagy gond van ez nem ilyen gyárilag,de látni kell.

Hűtésrendszer 1 éve 3 hónapja #9456

• Hrubos
  • Hrubos profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 35
Én egy vízpumpa cserével kezdeném.

Hűtésrendszer 1 éve 3 hete #9502

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 5
Szeretném átmosni a hűtés rendszert brigéciollal. Hogy csináljam mennyi vízhez mennyi brigéciol és medig járassam? Gondolom a blokk oldalán engedjem majd le a trutyit.?

Hűtésrendszer 1 éve 3 hete #9503

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
a brigéciol olaj sárra való zsír oldó,a hütésnek nem nagyon tesz jót,oda inkább vizkő oldót vagy ecetet használnék
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: repce

Hűtésrendszer 1 éve 3 hete #9505

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 5
9298_as hozzászólásban olvastam stamastól. Ecetre én is gondoltam 2005-ös az autó 3 literel + vízzel, nem csinálhatok nagy bajt ugye?

Hűtésrendszer 8 hónapja 2 napja #9613

• mszabolcs
  • mszabolcs profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Üdv! A következőben kérnék a segítséget: hány amperes a hűtőventillátorok olvadó biztosítéka (Niva 17.i, 1999)? Van egy komplett magyar és egy angol nyelvű Niva üzemeltetési útmutatóm, de abban nem találom, sőt a biztosítéktáblák rajza, kiosztása is más, mint az enyémben.

Hűtésrendszer 4 hónapja 2 hete #9653

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Sziasztok!

Szombaton szépen szétrobbant az egyik vízcsövem (1.7 2001 közp. inj.), mégpedig a termosztát és a csőcsonk közti függőleges darab.

Előtte azt tapasztaltam, hogy miutén felmelegedett a motor konzekvensen a piros osztás elején tartotta a hőfokot, a ventiket manuálisan folyamatosan járattam, de nem használt sokat. Gondoltam megnézem majd a vízpumpát meg a termosztátot, de ezt az utat még kibírja. Na egy rövid megálló után (kb. 2 percig hagytam állni járó motorral) mielőtt elindultam volna óriási durranással elszállt a cső.

Kérdésem az lenne, hogy jól gondolom-e, hogy termosztát hibára érdemes gondolnom és nem feltétlen szükséges a vízpumpát bántanom. A teóriám az, hogy a termosztát miután bemondta az unalmast nem engedett vizet a hűtőbe, vagy nem eleget és íg szépen megforralta a vizet, ami mivel a hűtő irányába nem tudott távozni szépen a cső oldalán ment el. Bár jobban belegondolva, nem kellett volna ennek a felső csöövn átmenni a hűtőbe és annak a sapkáján keresztül kitolni a felesleges nyomást? Mondjuk a hűtő sapkája meg viszonylag korrodált volt belülről, annak ellenére, hogy fagyállót használok (bár volt már utántöltve vízzel. Rzrn kívül a kiegyenlítő tartály sapkája is el van repedve, de ez már pár hete így van.

Szóvel szerintetek lehet igazam a termosztátos elképzeléssel?

A terv, hogy az összes vízcsövet, termosztátot, hűtősapkát és kiegyenlítő sapkát cserélem, rendszert átmosom ecetes vízzel, aztán fagyállót neki. Ez így lehet elég vajon?

Üdv:

Szilu

Hűtésrendszer 4 hónapja 2 hete #9654

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
igen lehetséges,hogy a termosztát a ludas,de láttunk már olyan vizpumpát amiről lepörgött a lapát

Hűtésrendszer 4 hónapja 2 hete #9655

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Átmostam egyelőre vízzel a hűtét és a motor vízterét is a csövek leszerelése után slaggal. Sok trutyi jött ki belőlük, addig öblítettem, amíg tiszta víz foly át. Új csövek,új termosztát és új vízpumpa beszerelve, holnap veszek valami hűtő tisztító cuccot, azzal is átjáratom, aztán mehet bele a fagyálló. Remélem minden OK lesz. A vízpumpa egyik tőcsavarja egy sima metrikus csavarra volt kicseréle, e helyett prbólok majd szerezni bele gyári tőcsavart. Vízpumpa leszerelés után lekapargattam a régi tömítést, remélem az új nem fog szivárogni, ha jól láttam a korábbi körbe is volt szilózva.

Üdv:

Szilu

Hűtésrendszer 4 hónapja 2 hete #9656

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Abban tud valaki segíteni, hogy a motor vízterének a leeresztő csavarját hol találom? Eddig nem volt gond, mivel minden csövet + vízpumpát leszereltm, kijött szépen minden víz, de most összeraktam a cuccot, csapvízzel kipróbáltam, működött, most hűtőmosót öntenék hozzá, aztán le kellene majd ereszteni, de ehhez ha lehet nem szeretném újra teljesen szétkapni. Gondolom aztán kicsit átöblítem vízzal, és mehet bele a fagyálló.

Mi a leeresztés átöblítésnek a legjobb módja?

Üdv:

Szilu
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | Peterson
Kipufogó
Kipufogó (744)
Alkatrész - keres | nyugis
1.6-os műszerfal
1.6-os műszerfal (1241)
Egyéb - kínál | Niva597
Lada niva Gázrendszer
Lada niva Gázrendszer (250)

Fórum üzenetek

• segítség kérés
    • Üdv. Kicseréltem a lambda szondát, most már ez a hibakód megszűnt, de lett új, 23- beszivott levegő hőmérséklet érzékelője a,...
    • Készítő szelda
    • 2 napja 8 órája
    • segítség kérés
    • Köszönöm,ma nagy nehézségek árán sikerült kiszednem a lambdaszondát, tiszta korom meg koksz az egész,szerencsére sikerült le olvasni a...
    • Készítő szelda
    • 1 hete 9 órája
    • segítség kérés
    • ha feketén füstöl akkor sokat kap,Lehet lamda szonda hiba,de ha cserélsz akkor pontosan olyan jó csak bele amilyen benne van.a töltésnek nincs...
    • Készítő Guminyúl
    • 1 hete 1 napja
    • segítség kérés
    • Sziasztok, Nemrégiben vettem egy nívát 98,1,7 központi injektor. A dadogás probléma még nem oldódott meg sajnos, de már csak két hibakódot...
    • Készítő szelda
    • 1 hete 1 napja
    • NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS!
    • Pécset tud valaki '99es nivából hibakódot kiolvasni? Csak OBD-s csatlakozókat vállalnak. Hiba: világít a chek engie és 12l a fogyasztás (ez...
    • Készítő zöldkalap
    • 1 hete 6 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés