Belépés

Oldalainkat 31 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Bandit650 Sami879 JohnDeere tarno Vegavadász
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Hűtésrendszer

Hűtésrendszer 1 éve 5 hónapja #9658

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 242
a blokk oldalán van bal oldalt egy leeresztő csavar
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szilu

Hűtésrendszer 9 hónapja 2 hete #9784

• darcklub
  • darcklub profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok! 1,7 i Lada 4x4, 2011es evjarat. A gondom az, h neha felfut a viz a piros kijelzobe, egeszen a 130 fokig. A viz viszont nem forr. Vagyis nem regisztralom, h forrna. Van, h tartja a 90 fokot akar napokig is, viszont, ha ugy dont 200 meteren belul felfut 130 fokra is. Ilyenkor altalaban bekapcsolom a futes ventilatort. Eleg gyakran par masodperc utan lemegy a viz, mintha valami "kinyitna", ilyenkor a futesventilator felporog, mintha tobb aramot kapna. Termosztat cserelve, hogomba cserelve. Valaki tudna segiteni, tanacsot adni ez ugyben? Koszi, Atyo

Hűtésrendszer 9 hónapja 2 hete #9785

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 17
Szia !

Most az a kérdés hogy a hűtőközeg is felmelegszik-e annyira mint amit a műszer mutat vagy csak az elektronika szivat. Ezt jó volna tudni, tehát mérni kellene egy vízhőfok órával is közben hogy valós-e egyáltalán a műszerfali óra értéke.Olyan gyorsan szerintem nem melegszik fel hogy 90-ről néhány száz méteren 130 legyen ennél azért nagyobb a hőtehetettlensége, főleg ha még fűtés is megy.. A hűtőventillátorok beindulnak egyáltalán ?
Ettől még persze lehet szimplán rossz az új termosztát és hőgomba is amit beraktál. Itt ugye nem a hőgomba kapcsolja direktben a hűtőventillátorokat hanem a motorvezérlő, így végső soron akár még az is okozhatja a hibát vagy a kapcsoló relé amit vezérel.. Száz szónak is egy a vége egy hagyományos hőmérőórával végzett mérés azt tisztázná legalább hogy valós a túlmelegedés vagy nem. Forrni nyilván nem 100 fokon fog, mert túlnyomás alatt van a rendszer mint a kuktában. Szerencsés esetben csak a hőfokmérő óra a rossz,nem a valós értéket mutatja.

Varhó Mihály - Kondoros városából.
Utolsó szerkesztés: 9 hónapja 2 hete Írta: vamitya.

Hűtésrendszer 9 hónapja 2 hete #9786

• darcklub
  • darcklub profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Nem mertem kulon oraval, ez igaz. Sztem sem melegedhet fel 2-300 meteren olyan gyorsan. Hutoventilatort nem is neztem, de ebben a hidegnem, gondolom, nem is kell, h bekapcsoljanak. Itt vmi mas lehet a gond. En azt nem ertem, h amikor mintha "kinyitna" a termosztat, akkor felporog a futesvantilator fordulatszama. Mintha az elektronikanak is koze lenne az egeszhez...

Dunaszerdahely :-)

Hűtésrendszer 9 hónapja 2 hete #9787

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 17
Akkor meg biztos hogy valami elektromos gebasz van,ami terheli a hálózatot, átvezet zárlatos és emiatt lecsökken a feszültség.Amikor meg a hiba nem jelentkezik a feszültség megugrik normál értékre és nő a fűtómotor fordulatszáma.Érdemes volna kivenni a műszeregységet és megnézni hátulján a nyák lapot, nem látszik e égésnyom.vagy valilyen zárlatra utaló elváltozás.különösen a hőfokjelző környékén. Ilyesmivel már találkoztam én is. Vagy keress egy jó villamossági szakembert és bízd rá a dolgot.

Hűtésrendszer 9 hónapja 2 hete #9788

• darcklub
  • darcklub profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Elektromos gebasz is lehet, csak az nem vilagos nekem, h van, h napokig mukodik problema mentesen: minden mutat ugy, ahogy kell, aztan egyik pillanatrol a masikra meg felugrik a mutato 130 fokra. Azert koszonom a tanacsot, megnezzuk.

Hűtésrendszer 9 hónapja 2 hete #9789

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
érdemes a testkábeleket átnézni az óracsoport mögött is

Hűtésrendszer 6 hónapja 5 napja #9832

• attis81
  • attis81 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Üdv
2001 központis niva ventilátorok nem kapcsolnak, vizcső csonknál a hőfok jeladórol lehúzom kábelt csak fordulat változik, vetik nem kapcsolnak, aksiról direktbe csatinál műkodik mindkettő, csatlakozókat átnéztem, biztositekokat amik lábnál vannak néztem. Merre tovább mért nem jut oda az áram ötlet?

Hűtésrendszer 6 hónapja 4 napja #9833

• MPC
  • MPC profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 2
Sziasztok!

Egy kicsit a korábbiakhoz és attis81-nek is válaszolva.

Én csak "karbantartó" szinten vagyok, ennek függvényében adok ötletet, javaslatot (3 éve van Nivám).

Sok esetben csodákat tesz, ha a csatlakozásokat megtisztítjuk, befújjuk kontakttal vagy WD40-el. Ez nem csak probléma esetén ajánlott, hanem amikor van egy kis időd, akkor egy-egy szakaszon át lehet így menni. A rézpaszta, réz spray csodákat tesz egyes helyeken - így amikor szerelő barátom pl. hátsó fék munkahengert cserél, nem azzal hív fel, hogy darabokban jött le a hátsó fék dob..... hanem azzal, hogy viheted (oda tud ragadni rendesen, ha nem foglalkozol vele).

Az alkatrészekkel lesz gondod, de ha pl. cseréltél egy jeladót és jó lett, tedd el a csomagolását, írd fel a cikkszámát. Ha megosztod velünk, akkor köszönjük.

Kérdésedre visszatérve: nekem is volt időszak, hogy hol bekapcsolt, hol nem. Aztán fel is ment gyorsan pirosba, ahogy kell. Be is építettünk egy külön kapcsolót szükség esetére, ez volt a tűzoltás. Aztán vettem új alaplapot, késes biztosítékokat, kicseréltük a biztosíték táblát (a ventillátoroknál a csatikat tisztítottam, beszigeteltem). Nekem így megszűnt ez a probléma. Több mint egy éve hibátlanul működik.

Egy gondolat még, ha megengeded: fogadd meg a hozzászóló "öregek" tanácsát, akik napi szinten szerelnek. Hidd el, megéri.

Hűtésrendszer 6 hónapja 4 napja #9834

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
Picit összetettebb a dolog.a vizcsóbe egy hő szenzor van,ez ad egy ellenállás jelet a motorvezérlőnek.innen tudja,hogy meleg vagy hideg a motor,onnan kapja az infót a hűtéshez és a dúsitáshoz is. a motor vezérlő kapcsolja egy relén keresztül a ventilátorokat. meg kell keresi a reléket,hogy
jók e.ha maga a relé jó akkor nem kapja meg a vezérlést a motorvezérlőtöl.

attis81 beküldte:
Üdv
2001 központis niva ventilátorok nem kapcsolnak, vizcső csonknál a hőfok jeladórol lehúzom kábelt csak fordulat változik, vetik nem kapcsolnak, aksiról direktbe csatinál műkodik mindkettő, csatlakozókat átnéztem, biztositekokat amik lábnál vannak néztem. Merre tovább mért nem jut oda az áram ötlet?
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | Andriska
Niva 1,6 alkatrészek
Niva 1,6 alkatrészek (2080)
Gumi-felni - kínál | Kincsvadás...
KAMA-232 185/75R16 gyári NIVA gumiabroncs
KAMA-232 185/75R16 gyári ... (2283)
Alkatrész - keres | kozmix
noimage
Kormánykerék (466)

Fórum üzenetek

• motor
    • motor ki-be 50000 ez biztos,maga a motor szét össze,szintén 50000,és akkor még jön az alkatrész
    • Készítő Guminyúl
    • 3 napja 23 órája
    • motor
    • Ezek a munkálatok mennyibe kerülnek? Gondolom ez már a motorfelújítás kategóriába tartozik..
    • Készítő janko
    • 4 napja 10 órája
    • motor
    • alapjáraton ugy 0.5 bar,fordulaton 2- 4 bár.szerintem ne kisérletezz,szét kell szedni,hiába van olaj benne,ha a pumpa nem szállít,a 10 km...
    • Készítő Guminyúl
    • 4 napja 14 órája
    • motor
    • Az olaj csöpög ha indítózok, egyébként nem jön belőle,pedig van benne maximumig a nivó szerint. Nem sokat ment,kb 10 km-t amíg égett az...
    • Készítő janko
    • 4 napja 21 órája
    • motor
    • ha nincs olaj nyomás az nagy baj,ha a gombát kiveszed,inditózol,jönni kell az olajnak,ha nem akkor nagy a baj.Lehet olajpumpa hiba,de lehet a...
    • Készítő Guminyúl
    • 5 napja 8 órája

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés