Belépés

Oldalainkat 92 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

SharonSpics dfkthmbxgogclowl ivanbeletskiy Rickysig fyutkbysxgogclowl
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Hűtésrendszer

Hűtésrendszer 8 hónapja 2 hete #9658

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 237
a blokk oldalán van bal oldalt egy leeresztő csavar
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szilu

Hűtésrendszer 2 hete 2 napja #9784

• darcklub
  • darcklub profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok! 1,7 i Lada 4x4, 2011es evjarat. A gondom az, h neha felfut a viz a piros kijelzobe, egeszen a 130 fokig. A viz viszont nem forr. Vagyis nem regisztralom, h forrna. Van, h tartja a 90 fokot akar napokig is, viszont, ha ugy dont 200 meteren belul felfut 130 fokra is. Ilyenkor altalaban bekapcsolom a futes ventilatort. Eleg gyakran par masodperc utan lemegy a viz, mintha valami "kinyitna", ilyenkor a futesventilator felporog, mintha tobb aramot kapna. Termosztat cserelve, hogomba cserelve. Valaki tudna segiteni, tanacsot adni ez ugyben? Koszi, Atyo

Hűtésrendszer 2 hete 2 napja #9785

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 17
Szia !

Most az a kérdés hogy a hűtőközeg is felmelegszik-e annyira mint amit a műszer mutat vagy csak az elektronika szivat. Ezt jó volna tudni, tehát mérni kellene egy vízhőfok órával is közben hogy valós-e egyáltalán a műszerfali óra értéke.Olyan gyorsan szerintem nem melegszik fel hogy 90-ről néhány száz méteren 130 legyen ennél azért nagyobb a hőtehetettlensége, főleg ha még fűtés is megy.. A hűtőventillátorok beindulnak egyáltalán ?
Ettől még persze lehet szimplán rossz az új termosztát és hőgomba is amit beraktál. Itt ugye nem a hőgomba kapcsolja direktben a hűtőventillátorokat hanem a motorvezérlő, így végső soron akár még az is okozhatja a hibát vagy a kapcsoló relé amit vezérel.. Száz szónak is egy a vége egy hagyományos hőmérőórával végzett mérés azt tisztázná legalább hogy valós a túlmelegedés vagy nem. Forrni nyilván nem 100 fokon fog, mert túlnyomás alatt van a rendszer mint a kuktában. Szerencsés esetben csak a hőfokmérő óra a rossz,nem a valós értéket mutatja.

Varhó Mihály - Kondoros városából.
Utolsó szerkesztés: 2 hete 2 napja Írta: vamitya.

Hűtésrendszer 2 hete 1 napja #9786

• darcklub
  • darcklub profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Nem mertem kulon oraval, ez igaz. Sztem sem melegedhet fel 2-300 meteren olyan gyorsan. Hutoventilatort nem is neztem, de ebben a hidegnem, gondolom, nem is kell, h bekapcsoljanak. Itt vmi mas lehet a gond. En azt nem ertem, h amikor mintha "kinyitna" a termosztat, akkor felporog a futesvantilator fordulatszama. Mintha az elektronikanak is koze lenne az egeszhez...

Dunaszerdahely :-)

Hűtésrendszer 2 hete 1 napja #9787

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 17
Akkor meg biztos hogy valami elektromos gebasz van,ami terheli a hálózatot, átvezet zárlatos és emiatt lecsökken a feszültség.Amikor meg a hiba nem jelentkezik a feszültség megugrik normál értékre és nő a fűtómotor fordulatszáma.Érdemes volna kivenni a műszeregységet és megnézni hátulján a nyák lapot, nem látszik e égésnyom.vagy valilyen zárlatra utaló elváltozás.különösen a hőfokjelző környékén. Ilyesmivel már találkoztam én is. Vagy keress egy jó villamossági szakembert és bízd rá a dolgot.

Hűtésrendszer 2 hete 1 napja #9788

• darcklub
  • darcklub profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Elektromos gebasz is lehet, csak az nem vilagos nekem, h van, h napokig mukodik problema mentesen: minden mutat ugy, ahogy kell, aztan egyik pillanatrol a masikra meg felugrik a mutato 130 fokra. Azert koszonom a tanacsot, megnezzuk.

Hűtésrendszer 2 hete 21 órája #9789

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 237
érdemes a testkábeleket átnézni az óracsoport mögött is
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | GA
Vízhatlan üléshuzat
Vízhatlan üléshuzat (350)
Gumi-felni - kínál | KP
Eladó új Niva alukerék
Eladó új Niva alukerék (4414)
Gumi-felni - kínál | taltos
Keveset használt terepgumi
Keveset használt terepgumi (4780)

Fórum üzenetek

• lambdaszonda
    • szerintem a rossz út szenzor a kopogás érzékelő akar lenni
    • Készítő Guminyúl
    • 1 hete 10 órája
    • lambdaszonda
    • Üdv.! Tovább kutattam a az autóban.Sebesség jeladót ellenőriztem(hibát nem találtam,van test,+12V,jel is jön),visszakötöttem,láss csodát...
    • Készítő Attila72
    • 1 hete 21 órája
    • Hűtésrendszer
    • Elektromos gebasz is lehet, csak az nem vilagos nekem, h van, h napokig mukodik problema mentesen: minden mutat ugy, ahogy kell, aztan egyik...
    • Készítő darcklub
    • 2 hete 1 napja
    • Hűtésrendszer
    • Akkor meg biztos hogy valami elektromos gebasz van,ami terheli a hálózatot, átvezet zárlatos és emiatt lecsökken a feszültség.Amikor meg a...
    • Készítő vamitya
    • 2 hete 1 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés