Belépés

Oldalainkat 100 vendég és 1 tag böngészi

Bandi 52

Legfrissebb regisztrációk:

Major Erik iwypak Roli1979 offrodos simon2101

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Hidrotőke

Hidrotőke 2 éve 8 hónapja #7847

• stamas
  • stamas profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 72
A hidegen csörgő hidrotőkék több problémára utalhatnak, mivel motorindítás után ők azok akik utoljára kapnak olajat.

Távolról, elmondások alapján nagyon nehéz megfelelö diagnózist felállitani. Igy csak egy pár példát tudok írni ami "talán" segít.

Hogyan csörög? Meddig csörög?

Inditás után pár másodpercel elhalgat: Olajnyomás. Vagy nincs az olajszüröben nyomástartó szelep, vagy kopott a motor és több idö kell a "megfelelö" olajnyomás eléréséhez.

Üzemi höfok elérésekor elhallgat: Nem megfelelö minöségü, vagy viszkozitású olaj van benne.

Üzemi höfok elérésekor csendesebb lesz: Kopott a hidrotöke.

Még talán annyi: Hidegen ha csak alapjáraton csinálja és gázadáskor elhallgat akkor nem biztos hogy hidrotöke! Csak arra fogják! Bebilleg a dugattyú. De az inkább "karattyol"

Ha már megvetted volna a tanácsom az lenne, legegyszerübb lenne egy megfelelö minöségü, viszkozitású olaj olajszürö csere.
Elöször is.

Most talán csak annyit tudok javasolni, hogy vigyél magaddal egy szakavatott fület :)
Utolsó szerkesztés: 2 éve 8 hónapja Írta: stamas.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hidrotőke 2 éve 8 hónapja #7848

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 5
Köszönöm.Meg fogom nézni,de azt hiszem nem ez lesz a nagy Ő.Nem szeretném a Nivázást egy több százezres generállal kezdeni.

Hidrotőke 2 éve 8 hónapja #7849

• stamas
  • stamas profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
Szia!
Nem akarlak elszomorítani de sajnos az autó állomány nagyon "leharcolt" állapotban van. Sok esetben rátesz egy lapáttal az emberek által fizetett svájci frank hitelek megemelkedett törlesztőrészlete, és ezt az autó karbantartási költségein spórolják ki.
Addig hajtják míg meg nem áll.
Persze ki lehet fogni gondos gazda által más okból eladóvá vált autót, de ez ritka.

Ha alapul veszed egy messziről jött ember azt mond amit akar mondást, akkor a vétel után úgy is kell költened legalább is illene költened az autóra.
Ami megint nem 1-2 ezer forint. Olajok, olajszűrő, lev.szűrő, gyertya, üa.szűrő, 1-2 gömbtámasz:) gumiharangok:), stb.
Tudom ez más mint egy generál amire te gondolsz de ezzel is kalkulálj.

Hidrotőke 2 éve 8 hónapja #7850

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Mennyibe kerül egy hengerfrj felújítás vezérléssel egy hengerenkéntiben? Hidro tőkék is.

Hidrotőke 2 éve 8 hónapja #7851

• Tibor
  • Tibor profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Pedig ha Nivázni akarsz úgy lesz, több százezer hess ! ;)

Hidrotőke 2 éve 8 hónapja #7852

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Na neee,csak úgy hess??? :laugh:

Hidrotőke 2 éve 8 hónapja #7853

• Tibor
  • Tibor profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Majd írj, ha a második száznál jársz az a kezdet. :evil:

Hidrotőke 2 éve 8 hónapja #7856

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 223
repce beküldte:
Mennyibe kerül egy hengerfrj felújítás vezérléssel egy hengerenkéntiben? Hidro tőkék is.

Ez attól függ mi a gondja,a hidrótőkék darabja kb 8000ft,a szelep 1000ft kb,gépmunka 20-25 tömités 4000,le fel szerelés 20000kb

Hidrotőke 2 éve 8 hónapja #7857

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Durván egy százasból van meg minden?Szerintem ez korrekt.Köszönöm.Mostmár tudom mennyit alkudjak,az autóból.

Hidrotőke 2 éve 4 hónapja #8026

• Gomez
  • Gomez profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 1
Sziasztok! A kérdésem a következő lenne; Mikortól kezdték a nivákat hidrotőkés motorral szerelni?? Nekem egy 2001-es kiadású 1.7-es hengerenkénti van. Elképzelhető hogy már ez is hidrotőkés? Az őszintét megvallva még nem igazán volt időm belemászni a gépházba a munkám miatt! Természetesen a rendszeres javításokat elvégzem rajta, olaj, szűrők,stb. De a márkatársak írásait olvasgatva, hasonlóságot véltem felfedezni!! A motor hidegen indítva gyönyörűen jár! Nem kopognak be a szelepek szépen ketyeg!! De ha úgy gondolja üzemi hőmérsékleten megszólalnak a szelepek, majd újraindítás után ismét szép hangja lesz! Mi lehet e probléma oka?? Az autóban 85000km van, szerelői javaslatra 5w40-es olajat használok bele!! ez lehet a hiba, és egy újabb olajcsere megoldaná a problémát? Elképzelhető hogy ez az olaj üzemi hőmérsékleten túlságosan lágy lesz??

A válaszokat előre is köszönöm!!
Üdv: Gomez

Hidrotőke 2 éve 4 hónapja #8027

• Hrubos
  • Hrubos profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 35
Igen az már hidrotőkés, én 10W-40-es olajjal használom, (próbáltam az 5W-40--est is nem volt jó)

Hidrotőke 2 éve 4 hónapja #8028

• stamas
  • stamas profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
A 10w40-es olajat 2008-ban lebutitották. Minden márkát. A gyártók elvették a 502.00 minösitést a korszerü autó gyártás ezt követelte meg. A 10w40-es olaj hivatalosan csak a diesel motorral szerelt autók követelményének felel meg. Ezen belül is a pd elemekkel szerelteknek már nem.
Sokan tudatlanul beleteszik a gazdik mert az autós boltos ezt ajánlja. (persze neki minden eladó) Látszik a motor belsö szerkezeti elemein szétszereléskor mennyire kokszos! Sok esetben ezért eszik az olajat. Beleragad a gyürü a dugattyúba!
Valószinünek tartom a te esetedben is azért ajánlotta a szerelö, jószándékkal.
De nem ismerte a Niva sajátosságait, nem ismeri a tipust.
Ez még vasból van! "Amennyi aluból az oroszok lökháritót csinálnak, a japán motor blokkot önt!" (szálóige duckt-tól) :)

Nyugodtan tedd bele a 10w40-es olajat és nem fog kopogni, legalább is ha nem kopottak a tökék. Én azt használom ezekbe a motorokba és eddig nem kaptam visszajelzést kopogó hangról.
Viszont figyelj az eredetiségre! Megbizható helyröl vásárold meg! Hamisitják!

Hidrotőke 1 éve 2 hete #8830

• laci1024
  • laci1024 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
  • Köszönetek: 7
Sziasztok

Mikortól kezdték nivakat hidrotekvel szerelni?

Hidrotőke 1 éve 2 hete #8832

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 223
amikor a hengerenkénti befecskendezés rákerült,ugy 2002
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: laci1024

Hidrotőke 3 hónapja 3 hete #9464

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Valamikor a földmérők vettek egy Nivat 2005-ben.Apesti szervízük néha cserélte benne a sz. nél sz. olajakat amitől szegény tiszta koksz lett
Mikor kigyilkolták eladták,hozzám keveredett.Soka segítettetek tanácsokkal egy csoda vasat csinálni belőle.Tavaj hozzá jutottam egy nagyon finom szintetikus olajhoz,megérdemli,beletöltöttem.A bajok kezdetben ritkán,indításkor csattogó szelepek formájában jelentkezett,de azonnali ujra indítás után megszünt.Jött a tél egyre gyakrabban és durvábban csattogott és már az újra indítás sem mindig segített.Később jelet is dobott,akopogás és vez.tengej jeladóról.Olajcsere szűrővel nem oldotta meg a problémát.Hidrotőke csere következzett.Jó szerelőm van,de nem ismerte a 2006előtt gyártott tőkék trükkjét,hogy nem szabad őket meghúzni.Segített önzetlenül Gábor és másnap a hidotőkéket fellazítva,lőn csoda gyönyörüen jár a motor.A hibát a szuper olaj által feloldott trutyi okozta.Köszönöm a segítséget az ország két legjobb szerelőjének Guminyúlnak és Stamasnak.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Guminyúl, stamas
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Gumi-felni - kínál | Báderka1
noimage
Nivára téli nyári gumi fe... (657)
Alkatrész - kínál | ladarevolution
Fékerőszabályzó
Fékerőszabályzó (283)
Alkatrész - kínál | Guminyúl
csörlő
csörlő (2707)

Fórum üzenetek

• műszerfal
    • lehet elégetted a nyáklapod,ha óvatosan szétszeded lehet meglátod a hibát és akkor csak forrasztani kell,gondolom az összes biztosíték...
    • Készítő Guminyúl
    • 3 órája 38 perce
    • műszerfal
    • Sziasztok! Bocsi,ebbe a "témába" írok. Kis segítség kellene. Elszállt a műszerfal alsó sor a kontrollámpáktól jobbra. Se töltés...
    • Készítő rollcsee
    • 14 órája 40 perce
    • Niva alapjárat
    • Sziasztok, javult a helyzet. MAP szenzor cserélve, a gumicsövet is cseréltem. A hűtőtől jövő vízcsövön levő gombát (az újat) még...
    • Készítő Sajó
    • 1 hete 2 napja
    • Futómű
    • Szia! Nekem a KYB Excel-G van, elégedett vagyok vele, de szerintem ezek közül mind jó. Első: Monroe : Original Adventure D2599 KYB: Premium...
    • Készítő Hrubos
    • 1 hete 5 napja
    • Futómű
    • Új lengéscsillapítókat kell vennem előre-hátra. Ki milyet javasol? Milyet használtok? Vadőrautóba lesz: utánfutót, vadat és kutyát hordok...
    • Készítő zöldkalap
    • 1 hete 6 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés