Belépés

Oldalainkat 30 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Harrydax Bryanoccag Josepheluch Zobertalupe Fizelgoase
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS!

NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS! 1 éve 5 hónapja #9462

• Goethe
  • Goethe profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 1
Enyém 2004-es. Bedugom, tablettel kiolvasom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS! 1 éve 5 hónapja #9463

• janisad
  • janisad profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Az már OBD2-es. Az enyém OBD1-es, nem minden kiolvasó jó hozzá, még átalakító az sem. Sajna. De azért köszi.

NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS! 5 hónapja 3 hete #9673

• Niva597
  • Niva597 profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Sziasztok.erdeklodnek hogy a 2000 évjáratú nivambol hogy lehetne kivilogtatni a hibákat

Előre is köszönöm

NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS! 5 hónapja 3 hete #9674

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 16
Szia !
Maga a procedura itt: www.scribd.com/doc/95984814/Opel-Astra-f-Hibakodok viszonylag értelmesen le van írva, meg a hibakódok is megvannak.
Vagy itt találsz meg mindent : www.ladaniva.co.uk/lada/bbpart2.pdf 2-30 oldalon a kivillogtatás meg a csatlakozó lábkiosztás.
Utolsó szerkesztés: 5 hónapja 3 hete Írta: vamitya.

NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS! 2 hónapja 1 hete #9747

• zöldkalap
  • zöldkalap profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Pécset tud valaki '99es nivából hibakódot kiolvasni? Csak OBD-s csatlakozókat vállalnak.

Hiba: világít a chek engie és 12l a fogyasztás (ez az autó 10 alatt evett), és emelkedőn nehezen megy fel... mindezt üzemmelegen produkálja!

Köszönöm!
Utolsó szerkesztés: 2 hónapja 1 hete Írta: zöldkalap.

NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS! 3 hete 3 napja #9763

• MPC
  • MPC profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 2
Sziasztok!

Zöldkapalp, ha megoldódott a problémád, légy szíves írd meg a "tutit". Nekem is hasonló gondjaim vannak mostanában.

Próbálkoztam ma a kivillogtatással. (előzmény: hidegen, melegen pöccre indul, műszerek rendben, de partnak felfelé, vagy egyenesben nagyobb gázra (mindegy, hogy üresen, vagy terhelve) elkezd feketén füstölni, ereje a negyedére csökken). Aztán néha meg-megindul érezhetően. Alsóbb pedálnyomási tartományban elközlekedik, de ha az utolsó harmadba belenyomok, jön a fekete füst és a gyengeség.

Cseréltem hőmérséklet jeladót, illetve ma fojtószelep szenzort (ladaparts). Kicsit fickósabb lett, de hirtelen gázadásra csak dadog. Csak lassan, fokozatosan lehet vele gyorsulni. Sajnos ma nem volt időm, hogy kipróbáljam egy nagyobb emelkedőn.

Kivillogta ma a fojtószelepet (csere után), valamint a sebesség jeladót (ami a váltón van).

Most levettem a sarut (negatív), pihentetem holnap estig, aztán meglátom mennyire lesz feledékeny a gépsárkány.

Ha van ötlet, javaslat, köszönöm szépen!

Üdv: MPC

NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS! 3 hete 3 napja #9764

• MPC
  • MPC profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!

Elfelejtettem egy lényeges dolgot. Amikor elkezdtem a kivillogtatást (gyújtáskapcsoló elfordítása után), a ventilátorok azonnal beindultak. Gyújtáskapcsoló kikapcsolása után azonnal leálltak.
Többször is próbáltam a kiolvasást (ma végeztem ilyet először életemben, birkóztam a morse jelekkel), a ventilátorok azonnal indultak a gy.kapcsoló elfordításával.
Ha kivettem a gémkapcsot, a ventilátorok azonnal leálltak.

Ez normális jelenség a kiolvasás során?

Köszönöm!

MPC

NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS! 3 hete 1 napja #9765

• zöldkalap
  • zöldkalap profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Hello. Nekem más problémám van a kocsival, lambda szonda. Csere után is vkivillan a check engie. Arra jutottunk sokakkal, hogy katalizátor probléma.
A te kivillogtatásod meg úgy olvasom megoldódott, menetét én is itt a fórumon olvastam...

Szép napot!

NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS! 2 napja 23 órája #9767

• MPC
  • MPC profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!

Nem olyan régen írtam, hogy az új fojtószelep potméter beszerelését követően valamivel fickósabb lett a vas (nem lett olyan mint régebben), a kivillogtatás után azonban újra kijelezte a fojtószelep potmétert (pedig újat szereltem be).
Ma ismét újat tettem be (más cégtől rendeltem). Fickós lett, szépen húz, pár km után sem villant ki még a CE lámpa. El sem hiszem, hogy ez így van .... ha pár nap közlekedés után sem fogom látni újra a vörös kis lámpát, akkor felrakom az új fojtószelep potméter képét, forgalmazóját, hogy lássátok.

A korábbi (szintén új potméter jeladóval) a fogyasztása 12-12,5 körül alakult. Hasonló használat mellett kíváncsi vagyok ezzel az újabb alkatrésszel a fogyasztására. Erről is tájékoztatlak Benneteket. Ez azért is érdekel, mert amikor megvettem kb. 2 évvel ezelőtt az autót, 10 alatt fogyasztott. Nem dagonyázva, normál hétköznapi használat során.

Szép napot mindenkinek!
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Szerelés - kínál | Guminyúl
terepváltó
terepváltó (9657)
Alkatrész - keres | kozmix
noimage
Niva ablakok (598)
Gumi-felni - kínál | pal.erdelyi
Felni eladó
Felni eladó (2311)

Fórum üzenetek

• NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS!
    • Sziasztok! Nem olyan régen írtam, hogy az új fojtószelep potméter beszerelését követően valamivel fickósabb lett a vas (nem lett olyan mint...
    • Készítő MPC
    • 2 napja 23 órája
    • Hello. Nekem más problémám van a kocsival, lambda szonda. Csere után is vkivillan a check engie. Arra jutottunk sokakkal, hogy katalizátor...
    • Készítő zöldkalap
    • 3 hete 1 napja
    • Sziasztok! Elfelejtettem egy lényeges dolgot. Amikor elkezdtem a kivillogtatást (gyújtáskapcsoló elfordítása után), a ventilátorok azonnal...
    • Készítő MPC
    • 3 hete 3 napja
    • Sziasztok! Zöldkapalp, ha megoldódott a problémád, légy szíves írd meg a "tutit". Nekem is hasonló gondjaim vannak mostanában....
    • Készítő MPC
    • 3 hete 3 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés