Belépés

Oldalainkat 30 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Remete ferenczig ftomi26 mazol92 lacka81
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Gyári tanksapkán folyik a benzin a szellőzőn

Gyári tanksapkán folyik a benzin a szellőzőn 5 éve 10 hónapja #8525

• KB
  • KB profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Üdvözlök mindenkit !

Mi lenne egy szakszerű megoldás arra hogy ha a tankbeöntő odala felé lejtősen dől a kocsi kifolyik a benzint a kicsi szellőző furaton. Valószínűleg ezért volt egy zacskó a kupak alatt amikor megvettem. Mit lehetne tenni a szellőzőt el lehet zárni ? Úgy tudom nem szabad ?
Nem találtam ilyen témát azért írtam újat.
Köszönöm
Béla
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Gyári tanksapkán folyik a benzin a szellőzőn 5 éve 10 hónapja #8527

• Arminius
  • Arminius profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • "Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" (O.C.)
Nekem is. Valószínű, hogy a szellőztető cső elzáródik amikor kedve tartja. Megtörik, légbuborék, bogár, egér, KGB-s ügynök, migráns kerül bele, ezért a párolgástól túlnyomás lesz és a tanksapka felé felnyomja a benzint.

Nem szakember válasza:
1. nem tankolom teljesen tele. Ez azért jó, mert marad kis pénz sörre is.

2. ha tele van, próbálok úgy állni, hogy ne arra dőljön. Ritka, hogy ezt ne felejteném el.

3. ha lehet, mert nem megyek messze a benzinkúttól, akkor leveszem a tanksapkát és úgy hagyom szellőzni, melegedni a benzint. Indulásnál nem szabad elfelejteni visszatenni!
Én majdnem mindig elfelejtem.

Összefoglalva: 1. pont a tuti! :-)

Gyári tanksapkán folyik a benzin a szellőzőn 5 éve 10 hónapja #8528

• KB
  • KB profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Köszi ezeket a tippeket ma azt csináltam ha megálltam letekertem a kupakot meg vissza de nem húztam rá nagyon adtam neki levegőt illetve kiengedtem a gőzt de azért megakarom nézni melyik csövet kell kicserélni, és annak mennie kell ha már nem látja el a funkcióját rendesen. Azért szeretem tele tankolni mert könnyebb a fogyasztást is ellenőrizni meg nem akarok minden nap sorban állni a kúton. Munkára használom nem hobbira hétvégén. Találtam a fórumon hasonló témával foglalkozó bejegyzéseket, hasznos volt hogy felhívta a figyelmet arra hogy itt mi az a nagy fekete henger a pótkerék alatt és milyen szelep van a jobb hátsó hamutartó magasságában. Találtam ide vágó képeket is:http://autoshite.com/topic/11515-for-sale-lada-niva-17i-olga-see-page-8/ nagyon jó képek A tank és csatlakozásai jól láthatóak s1062.photobucket.com/user/explosive-cab...VA/DSC03114.jpg.html
Köszi a segítséget
Üdv
KB
Utolsó szerkesztés: 5 éve 10 hónapja Írta: KB.

Gyári tanksapkán folyik a benzin a szellőzőn 5 éve 10 hónapja #8529

• Arminius
  • Arminius profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Én is így vagyok vele, de már inkább nem nézem a fogyasztást. Egyszer 8,5, egyszer meg 15,6. Aztán utólag nem emlékszem, milyen körülmények között használtam. Én nagyrészt terepezek, mert erdőben lakom és ha bárhová kell menni, akkor a Níva elvisz és hazahoz, bármekkora sár, vagy hó van. Sokszor vontatok is, mert sok butus próbálkozik erre a sokmilliós városi terepjárójával, (rendőrség, honvédség is) aztán jönnek, és kopogtatnak, hogy segítsem már kihúzni a 7 millós Patfindert, mert..... :-) Níva az Isten!!! :-)
Azt is hallottam, hogy valaki egy vastagabb bowden belsőt dugott le a tank betöltő nyílás mellett és felett lévő szellőző csőbe, hogy az ne tudjon megtörni, ha gumiból van. Hajrá!
Szép napot!

Gyári tanksapkán folyik a benzin a szellőzőn 5 éve 10 hónapja #8530

• Arminius
  • Arminius profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
..és talán még nem vetted észre, de itt az oldalon jobbra lent vannak a letölthető szerelési kézikönyvek, abban is kell lennie leírásnak. Letölthető anyagok vannak még az ÚJ Lada márkakereskedések oldalain is. Itt: lada.hu/classic_4x4_ismerteto

Gyári tanksapkán folyik a benzin a szellőzőn 5 éve 10 hónapja #8531

• KB
  • KB profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Köszi ez nem rossz tipp. a gumi cső merevítő.
Ez a 3 . Nívám csak még figyelgetem és tapasztalgatom mert mindegyik egy kicsit más és nem új volt amikor vettem ha nem 13 éves de amit imádok rajta hogy sok mindent meg lehet javítani otthon is az alkatrész meg házhoz jön, és nem egy vagyon.Ismerek szervezeteket akik lecserélik a Nivákat Dusterekre hát ők tudják.
De azért a le cserélt Nivák mind elkelnek ugye :) 700e. ért egy Níva vagy 4.5milkáért egy Duster ?
Köszi hogy szóba álltál velem !

Keszeg Béla földmérő

Gyári tanksapkán folyik a benzin a szellőzőn 5 éve 10 hónapja #8532

• Arminius
  • Arminius profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Történelem során beidegződött előítélet, hogy ami Szovjet (Orosz) az sz...r is. Ez egy nagy hüleség! Angliában is kedvenc vadászautó a Nivea! Dáciát nem ismerem. Én olyan terepjárót akartam, röhögtek is rajtam amin "középen legalább három kar van. " :-)
Bejött a Nívával!!!
Aztán meg itt van a leszedés. Minden kétes hasznú kütyüt beletesznek egy "terepjáróba" a nyugati gyártmányokban (Volt új Grand Vitarám, tapasztaltam) Tükörfűtés, ülésfűtés, ABS. stb, csak éppen terepen nem megy el. Így viszont a sok beépített kacatot jó drágán el tudják adni. Níva tükör 700 Ft, Grand Vitara 26.000 Ft, mert nagyobb, belülről állítható és fűthető. Na és? Ez kerül 25300 Ft pluszba? Röhej.
Az új GAZ is százszor jobb mint a Hammer. Putyin is azzal jár vadászni. :-)
Nekem 16 éves a vasam, vettem 360.000Ft, de sosem hagyott ott. Grand Vitara volt 5400.000Ft, évente legalább egyszer szállítatni kellett. Milyen terepjáró az, aminél az ABS jeladó vezetékét letépte egy ág??? 45.000Ft.
Alulról becsúszott ág nekinyomta a szervo csövét a szíjtárcsának, az elvágta, olaj egy pillanat alatt a szélvédőn volt. Ismét szállíttatás, 40.000 Ft, + alkatrész és javítási ktg.
Kormányösszekötőn elszakadt a porvédő gumi, nem vettem észre, megkoptatta a bekerült piszok a tengelyét, szervo leállt. Rúd felpolírozása 40.000 Ft+ oda-vissza út, 500 Km- Butapestre.
Grand Vitara gumi 46000 Ft/ db, Niva 12500Ft stb.

Gyári tanksapkán folyik a benzin a szellőzőn 5 éve 10 hónapja #8533

• KB
  • KB profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Én is kijártam ezt az iskolát 1500 karbis NIVA soha nem hagyott cserben bár nem volt 100% os a gép de mindíg haza hozott. 1.7i központi injektoros 1 évesen vettem ő volt a legjobb állapotú terepjárom ! De nagy munkáim akadtak, alkalmazottat és családot egyszerre vinni kicsinek bizonyult a kocsiszekrény belül. Becseréltem egy hosszú H. Galloperre 2.5 TDI (Mitsubishi motoros)Na ott megismertem ezeket az örömöket amiket te is leírtál több Niva árát rákölteve . És azt mondtam elég volt
vissza a gyökerekhez a Niva 2 szer jónak bizonyult most 4. ik terepjárókén 3. Niva is penge ez már hengerenkénti injektoros imádom a zsiguli motor hangját ahogy gyorsul ! Nem tudtam mi hiányzott . Maga a szerelő meg volt lepődve hogy mennyire megy ő még nem ment injektorossal le volt döbbenve hogy gyorsul.
Na csá
KB
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Autó - kínál | zöldkalap
noimage
Pécs (1173)
Alkatrész - kínál | Soszi
Niva szélvédő-gumi feszítő gyári AvtoVAZ
Niva szélvédő-gumi feszít... (2539)
Alkatrész - kínál | peti2890
Eladó Lada Niva alkatrészek.
Eladó Lada Niva alkatrészek. (3207)

Fórum üzenetek

• Üzemanyag ellátás
    • Köszönöm!Leengedtem a benzint,és valóban,trutyis, rozsdás az egész.Hétvégén tank ki,megpróbálom kitisztítani.
    • Készítő atefus
    • 4 napja 2 órája
    • Üzemanyag ellátás
    • a tank búvár csövét kéne megnézni.A benzin gázos niváknál csakori gond,hogy zömmel gázzal használják,kevés benzinnél,és a tank...
    • Készítő Guminyúl
    • 5 napja 18 órája
    • Üzemanyag ellátás
    • Sziasztok,Boldog újévet mindenkinek!Niva 1.7 karburátoros /benzin-gáz/1997 Olyan problémám van,hogy csak tele tankkal hajlandó menni 3-4 liter...
    • Készítő atefus
    • 6 napja 13 órája
    • hűtőventillator 1.7
    • A normál üzem az, hogy a két vetillátor együtt indul együtt működik együtt áll le.
    • Készítő Hrubos
    • 1 hete 6 napja
    • hűtőventillator 1.7
    • Szia! Az lenne a kerdés,h.2011 niva hűtőventillator 1 indul el kb 95 c on.ha ezt lekötöm csak akkor indul a masik kb 100 c.Ez igy jó e hogy csak...
    • Készítő pumpkin
    • 4 hete 2 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés