Belépés

Oldalainkat 26 vendég és 2 tag böngészi

Bandi 52 stamas

Legfrissebb regisztrációk:

KennethJally Mariesic oliviasu60 fernpe11 assist
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Fék

Fék 3 éve 7 hónapja #7876

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 234
szerzel eny kuplung tartály kupakot elmész egy gumishoz kérsz egy szelepet,kifúrod és belerakod
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: stamas

Fék 3 éve 7 hónapja #7877

• stamas
  • stamas profilkép
  • JELEN
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 78
A legegyszerübb megoldás amit a Gábor is leírt. Vagy ha komolyabban gondolod akkor a kupakkal elmész egy esztergályoshoz és legyártatod vele metamidból vastagabb fallal mint az eredeti igy strapabíróbb lesz. És a lègtechnikában használatos fémcsonkot belefúrod. Hasonló képpen: invitelweb.hu/tamas.simon/clip_image008.jpg Csak ezzel is az a baj hogy megerösitették egy alulemezzel csak kár hogy nem belül igy a nyomás felfújja :)
Utolsó szerkesztés: 3 éve 7 hónapja Írta: stamas.

Fék 3 éve 7 hónapja #7878

• duck
  • duck profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek: 105
Csak a pontosság kedvéért (és nem kötözködés képen :)) a képen sűrített levegős csatlakozót látunk. A légtechnika egy picit nagyobb dimenziókkal dolgozik. :)
De az ötlet elsőrangú.

Fék 3 éve 7 hónapja #7879

• stamas
  • stamas profilkép
  • JELEN
  • aktiv tag
Szia!

Helyesbítek a Pneumatikában használatos csatlakozót használj.

Nem akartam nagyobb dimenziókba belemenni. :)

Én ilyet használok amíg nem veszem meg a fékolaj cserélő gépet, ez is saját készítésű pneumatikában alkalmazott alkatrészekből készült.

20150303_093705.jpg

Egyébként készíteni akartam, akarok egy gépet amihez a spirálcsövet (PHL ZEC DIN 74324 8X1) lég technika boltban kellett megvennem (nem épület gépészeti) , mivel poliamidból van, és a dolog pikantériája az, hogy nem levegő megy benne, hanem fékolaj. :)

Fék 3 éve 7 hónapja #7883

• Thom74
  • Thom74 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Hátsó kerékfékhenger csere Terranon (Níván)
17 év után könnyedzett a jobb hátsó.(2 éves korában reggelre a garázsban megellett ).
Megemelem,háromlábúval alábakolom.(Emelőfülnél horpad,nyúlik,kocsi marad a földön,tűzifa guriga alárugdos). 6 db kerékanya krova racsnival leszed.(5 db kerékcsavar keresztkulccsal nyikorogva távozik,egyről a menet kerékagyban marad).Fékdob kézzel leemel,fékpor szájjal lefúj.(Fékdob húzatóval jön le,hozza magával rúgót-betétet,két marék olajsár).Fékcső hollander normál szerszámmal oldható.(Fékcső –1 napi wd40-ben áztatás után-nyakban elcsavarodik,fékolaj ömlik).
Fékhenger felfogató 2 db csavar villáskulccsal kicsavar,menet tükörfényes.(Felfogató csavar csillag-villással lesarkal,kulcs leugrik,kézfej sárvédőívbe lebasz.Patentfogó rácsíp-nem a kézre!-,csavarfej szintbe leszakad.Csavar kifúr-dobtól nem férsz hozzá,asszony kiabál: vacsoraaaa!Új menet fúrása,megint nem férsz hozzá,asszony:hányszor szóljak még?).10 mátyásért új munkahenger nem jó,hosszabb is,csavarok se ott vannak.(Új mh. 2500-ért zsíros papírba csomagolva,nincs variáció).Jó alkatrész 2 nap múlva megjön rá kell fizetni 1500-at.(Van még belőle a padláson + 2 db).Alkatrész berak,fék beállít,légtelenít.(Alkatrész berak,fék utánállító berohadva,fékdob nem megy fel.Kalapács innen-onnan,csak felmegy).Kerék visszarak,kocsi leenged.(Kerék vissza,centír hiányzik-pedig nem is rázott,le van szarva,kocsi tuskóról lelök).Próbakör: fék satu,boldogság,vasárnap perselybe papírpénz.(Próbakör:fékpedál padlóig beesik,új munkahenger elfossa magát,viacoloron kéttenyérnyi fékolaj)…
A méteres káromkodásokat kihagytam,de minden zárójeles mondatba beillesztendő!

Fék 3 éve 7 hónapja #7884

• stamas
  • stamas profilkép
  • JELEN
  • aktiv tag
Szia!

Ha jól értelmezem az írásod a Terrano-t és a Niva-t hasonlítod össze szerelésben?! "Nyugati" autóban is van ami megérdemli a káromkodást! Nem egyszer találkozok olyan fiatal autóval amin ugyanúgy komplett részegységet kell cserélni mert annyira összerohadt , hogy képtelenség szétszedni. És ez IZAZÁBÓL A SZERELÉSEN MÚLIK. Csak egy példát írok a szemléltetés végett. Rakj fel egy gyári alufelnit (ami passzos) egy akár márkásabb gépre is (nem írok márkát nehogy megharagudjon valaki) zsír, vagy olaj nélkül. Használd egy telet tavasszal 10 kilós kalapáccsal fogod leverni! Én is cseréltem féket a niván egy éve és épp a múlt héten szedtem szét féltengely szimering csere miatt. Nekem egyszerűen szétjött nem használtam kalapácsot. Nagyon sok "gyári"-nak nevezett után gyártott ukrán alkatrész van a piacon. Igy a következő márkákat használtam: FTE fékmunkahenger (VW gyári beszállító), TEXTAR fékpofa (BMW gyári beszállító) és nincs vele gond. Lehet drágább mint a "gyári" de még mindig olcsóbb mintha kétszer vagy háromszor is cserélni kellene. A nyugati terepjárók áraihoz képest viszont jóval olcsóbb még minőségi alkatrészek alkalmazásával is egy javítás. A fékdobot, féktárcsát, alufelnit, pl. befújom réz spray-vel, ugyanígy a munkahengerek csatlakozásánál a fékcsöveket. (Terránónál vagy bármelyik nyugati autónál le van festve, viszont ha meg pattan a festék ugyanúgy az is berohad) x év múlva is le fogom tudni venni küszködés nélkül! De ha nincs más jó a régi tavatta zsír is csak legyen rajta valami, hisz köztudott, hogy a vas és az aluminium nincs haverságba egymással :) Ugyanígy a kerékcsavar, ne sajnáljuk már azt a borsószemnyi zsirt róla.
Összegezve nem minden esetben az autó tehet róla. Sok esetben a minőségtelen alkatrészek és a szaktudás hiánya. Vagy éppen a nem törődömség.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Guminyúl, szabov

Fék 3 éve 7 hónapja #7885

• szabov
  • szabov profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 2
És ezzel most mit szerettél volna igazolni?

Viktor

Fék 3 éve 7 hónapja #7886

• stamas
  • stamas profilkép
  • JELEN
  • aktiv tag
Szia!
Igazolni semmit nem szerettem volna.
Csak az előző hozzá szólásra válaszoltam.
Az utolsó három mondatomban benne vannak a napi munkavégzésem, és a több év alatt tapasztalt problémák. Amivel remélem másoknak segítségére leszek.

Fék 3 éve 7 hónapja #7887

• szabov
  • szabov profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Bocsi!

Nem neked szólt, hanem az előző kommentnek.
A tiedre köszönetet mondtam...

Viktor

Fék 3 éve 7 hónapja #7888

• stamas
  • stamas profilkép
  • JELEN
  • aktiv tag
Szia!
Igen mikor már megírtam utána láttam a köszönetet.
De nem haragudtam. Köszönöm

Fék 3 éve 7 hónapja #7889

• szabov
  • szabov profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
Akkor minden rendben :)

Viktor

Fék 3 éve 4 hónapja #7996

• stamas
  • stamas profilkép
  • JELEN
  • aktiv tag
Sziasztok!

Levettem a fékerőszabályzó gumiharangját. Már kezdésnél halottam nem kóser valami, mert eléggé recsegett a gumi???!!! A látvány magyarázattal szolgált a recsegő hang okáért! Hát. Egy tapasztalt régész csapatnak is becsületére válna kiszedni a dugattyút a rozsda halomból! :) Igy én meg sem próbálom megjavítani, karmantyúzni.
A kérdésem a következő. Valaki tapasztalatból tudja e, van értelme kicserélni? Észre fogok venni valamiféle javulást? Érezhető lesz e a hatása? (Nem az elméleti hasznát szeretném tudni, tudom a működési elvét)
Tökéletesen működik a fékem. Fékpadon is meg van a fékerő.

Fék 3 éve 4 hónapja #7998

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 234
ha kicseréled egy darabig jó lesz bár a niva feneke nem mozog annyit,hogy elvegye a fékerőt fékezésnél,emelés után megy egyáltalán.Ha lekötöd nagyobb fékezésnél megcsúszhat a feneke,bár ez jó fékerő szabályzónál is előfordul,én le szoktam venni a pálcát

Fék 3 éve 4 hónapja #7999

• Hrubos
  • Hrubos profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 35
Nekem sincs bekötve a pálca, nem érzem hiányát. :)

Fék 3 éve 4 hónapja #8002

• RapaMoto
  • RapaMoto profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 5
Nálam sincs bekötve, sőt, egy gyorskötözővel a hátsó lengéscsillapító felső szeméhez van rögzítve, így mindig full fékerőn van. Erdőben meredek sáros helyről ereszkedésnél jól lehet így csúsztatni a hátulját, fák között, szűk fordulókban jól jöhet.
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Gumi-felni - ker-kin | nyva
noimage
felnire szerelt nyári niv... (1295)
Alkatrész - keres | kinorbi85
noimage
Keresek injektort (833)
Alkatrész - kínál | Soszi
Niva felső hűtő-vízcső vízcső felső eredeti gyári
Niva felső hűtő-vízcső ví... (970)

Fórum üzenetek

• segítség kérés
    • Üdv. Kicseréltem a lambda szondát, most már ez a hibakód megszűnt, de lett új, 23- beszivott levegő hőmérséklet érzékelője a,...
    • Készítő szelda
    • 2 napja 10 órája
    • segítség kérés
    • Köszönöm,ma nagy nehézségek árán sikerült kiszednem a lambdaszondát, tiszta korom meg koksz az egész,szerencsére sikerült le olvasni a...
    • Készítő szelda
    • 1 hete 11 órája
    • segítség kérés
    • ha feketén füstöl akkor sokat kap,Lehet lamda szonda hiba,de ha cserélsz akkor pontosan olyan jó csak bele amilyen benne van.a töltésnek nincs...
    • Készítő Guminyúl
    • 1 hete 1 napja
    • segítség kérés
    • Sziasztok, Nemrégiben vettem egy nívát 98,1,7 központi injektor. A dadogás probléma még nem oldódott meg sajnos, de már csak két hibakódot...
    • Készítő szelda
    • 1 hete 1 napja
    • NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS!
    • Pécset tud valaki '99es nivából hibakódot kiolvasni? Csak OBD-s csatlakozókat vállalnak. Hiba: világít a chek engie és 12l a fogyasztás (ez...
    • Készítő zöldkalap
    • 2 hete 42 perce

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés