Belépés

Oldalainkat 40 vendég és 1 tag böngészi

NivAti77

Legfrissebb regisztrációk:

uwabuqe Fqmtgstd morganranken Davidcreaw Kolozsvri01
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Fék

Fék 3 éve 6 hónapja #8003

• stamas
  • stamas profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
  • Köszönetek: 78
Mindent megcsinálok a vason ami nem müködik, vagy nem töketesen müködik. De meggyőztetek ez kivétel lesz. Anno sem csináltuk, vagy cseréltük a ladákon, csak ha ugy rohadt be hogy nem engedte át a nyomást. Köszönöm szépen a válaszokat!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Fék 3 éve 5 hónapja #8050

• zöldkalap
  • zöldkalap profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 1
A pedál felkeményedését okozhatja a vákuumos rásegítő hibája? Mert akkor csere, de macerás helyen vannak a csavarok...

Fék 3 éve 5 hónapja #8051

• stamas
  • stamas profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
Okozhatja a fékrásegitö vákumdob membránjának szakadása is, és mintahogyan irtad akkor csere. Nem tul szerelöbarát helyen vannak a csavarok, de hidd el vannak ettöl hozzáférhetetlenenebb helyen is csavarok a szakmában! :)
Én minden esetre a cseréje elött ajánlanám, nézzd meg a csöveket csövégeket nics e valahol dörzsölés szakadás. Vagy a leggyakoribb a csövég elöregedése elernyedése. Ilyenkor nagyon könyen elszökik a vákum. Vagy a csöben elhelyezett szelep müanyag ház ragasztása enged el.

Fék 2 éve 11 hónapja #8322

• Gomez
  • Gomez profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!! Cserélnem kell a fékerőszabályzómat! Berohadt, rudazat eltört, stb! Azt már kinyomoztam, hogy a rudazat más mint a többi Ladán!! A kérdésem viszont a következő! Maga a szabályzó, az ugyanaz vagy az is más a Niván??

Válaszotokat előre is köszöntem!!!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Guminyúl

Fék 2 éve 11 hónapja #8325

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 234
igen a lada ugyan az

Fék 2 éve 11 hónapja #8328

• Gomez
  • Gomez profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Köszöntem az infót!!!

Fék 2 éve 7 hónapja #8680

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 5
Egy pár fékezés után kezd befogni az elsőfékem.Leszedtem a felniket,kitakarítottam,megjárattam a fékhengeraket.Szépen járt,de a hiba maradt,a fék beragad.Ha leállítom és erősen megnyomkodom a pedált,akkor kiold.A főfékmunkahengert gondoltam kicserélni,de nem tudum nem-e szervó,vagy fékcső probléma.A szervó hibát meglehet különböztetni a főfékmunkahenger beragadásától?

Fék 2 éve 7 hónapja #8681

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 234
fék munkahenger be van rohadva,hiába járatod meg egy idő után megint fogni fog.ha szét van már repedezve a porvédő és rozda is van már tuti az a baj,a főfékhenger és a szervo dob között van egy állítható nyomó rúd az tud ilyet még csinálni ha nagyon ki van tekerve de ez csak akkor szokott előjönni ha cseréltek főfékhengert és nem állították hozzá
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: repce

Fék 2 éve 7 hónapja #8682

• repce
  • repce profilkép
  • TÁVOL
  • rendszeres felhasználó
  • Köszönetek: 5
Amikor kitakarítottam,nem lattam semmi rozsdásodást,a porvédők tökéletesek.Elviszem szerelőhöz megnézetem.Köszönöm

Fék 4 hónapja 4 hete #9700

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Sziasztok!

Kézifék nemműködése okán ránéztem a hátsó fékekre. Szétszedéskor nem volt egyszerű dolgom, először beletörtem az egyik csavart, amivel elvileg le kellett volna nyomni a dobot, aztán háromnegyed óra kalapálás árán bírtam leszednia dobot, persze levertem egy helyen a peremét is mire sikerült. Így aztán úgy döntöttem, akkor kapjon egy új dobot, betéteket meg rudókat is. Be is szereztem minden inkluzíve új kézifék bovdent, majd indult a szerelés. Mivel először csináltam ilyet eltartott egy darabig, de hála a fórumnak a íoutube-nak és az oroszoknak sikerült helyére raknom a belsejét. A probléma a dob felrakásánál jelentkezett. Persze az új pofák már nem fértek be az új dobba. A régi dobot vissza tudtam tenni, dea z is elég passzentos, nem forog szabadon a kerék. Mi a módja az utánállításnak, hogy a szűkebb dob és nem kopott pofák összepasszoljanak?

Köszi!

Fék 4 hónapja 4 hete #9701

• stamas
  • stamas profilkép
  • TÁVOL
  • aktiv tag
Szia!
A fékdobot fektesd le a földre, belsővel felfelé.
A fékpofák felszerelése előtt belerakod a fékdobba, ugy hogy a támasztó vas (ezt müködteti a kézifékkar) ami a fékmunkahenger alatt van beépitett helyzetben legyen a fékpofák közzé betéve.
Egy tolómérővel megméred a féktartó lemezen lévő kitámasztót (ide támaszkodik a fékpofa alsó vas része).
Ha nem tudod közzé tenni a tolómérőt (a te helyzetedben ez a helyzet) akkor ki flexeled a fékpofák között lévő vasból a felesleget. Ha lötyög a tolómérő akkor bele kell hegeszteni és utánna kiflexelni a felesleget.
Egyre feltétlenül figyelj. A vas elejébe kell hegeszteni, nem ahol lépcsőzetes mert oda megy a kétifékkar!
Ha mindkét oldalt tökéletesen beméred nem lesz gondod a kézifék értékeivel a müszaki vizsgán sem.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szilu

Fék 4 hónapja 4 hete #9702

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Köszi a gyors választ. Ha minden jól megy este megpróbálom a fentieket.

Még egy kérdésem lenne:

Mivel az egyik csavar, amivel a fékdob oda volt csavarozva letört, a másik pedig elgörbült némileg a régi dob leszerelésekor, most gondban vagyok, ugyanis a boltban, ahol az új dobokat meg egyebeket vettem (Zsombicar) nem tudtak új csavart adni. Szóval kérdésem, hogy ezeknek a csavaroknak van-e bármi szerepük azon kívül, hogy segítenek a dob lehúzásában áttekrve a menetes lyukba? A kerékcsavarokhoz képest meglehetősen kis erőt képvielnek első ránézésre.

Egyébként az új dobokon nincs is már menetes furat... (Origi Lada gyártmány) A dobozon szereplő képen még látszanak a menetes furatok, de magán a dobon már csak két lik van a kerékcsavarokén kívül.

Üdv:

Szilu

Fék 4 hónapja 3 hete #9704

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 16
Szia!
A két csavarnak nincs jelentősége mert a féltengely vége és a fékdob furata és a csavarok központosítják a dobot,a kerékanyák meg elvégzik a rőgzítést.A fékdob felhelyezésekor tegyél pici grafitos zsírt v. rézpasztát a féltengely központosító pereméhez hogy ne tudjon összegyógyulni és legközelebb könnyen lejöjjön a fékdob. Az sem árt ha évente egyszer az ember leveszi a dobot már csak a fékpofák megtisztogatása okán
és szintén nem tud összerohadni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szilu

Fék 4 hónapja 3 hete #9705

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Dőlnek ki a csontvázak a szekrényből... Jobb hátul vissza akartam nyomni a fékmunkahenger dugattyúját az új fékpofákkal, de az egyik fele teljesen be van gyógyulva, így nem nagy csoda, hogy nem bírom feltenni az új dobot, a másik oldalon felment szépen, ahogy kell... Cserealkatrész megrendelve.

Az tudja esetleg valaki fejből hányas fékkulcs kell a szereléshez? Azt is be kell szereznem holnap.

Másik oldalt se volt minden tökéletes, a kézifék bovdenjének egyik rögzítőcsavarja olyan szépen be volt rohadva, hogy kicsavaráskor a WD40 ellenére lecsavartam a csavar fejét. Persze nem lóg ki már annyi kívül, hogy meg tudjam bármivel fogni. Kifúrni se tudom, mivel nem lehet tengelyirányból hozzáférni. M5-ös cavart meg körbeütögetni nem tudok. Valakinek van ötlete, hogy lehetne kigyógyítani, további szétszerelés nélkük?

Találtam egy szerelőt, akit jónak mondanak, de kell menni hozzá vagy 30 km-t, így kénytleen vagyok megcsinálni a féket ,mielőtt átgurítom, hogy nézze át a biztonság kedvéért.

Fék 4 hónapja 3 hete #9707

• Callahan
  • Callahan profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
Hali
Mi az hogy fékkulcs 10,13,17,19,22-es kulcsok kellenek villás csillag és krova formában. Ezekkel mindent meg lehet szerelni. A fém fékcső kioperálásánál a munkahengerből csak óvatosan. A 10-es villáskulcs könnyen elnyalja a lapolást. Javaslom a drótkefe és csavarlazító kombót.
Üdv
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Gumi-felni - kínál | vassrobert
Hankook Dynapro ATM RF10 195/80 R15 96T Vitara felnin
Hankook Dynapro ATM RF10 ... (163)
Gumi-felni - kínál | taltos
Keveset használt terepgumi
Keveset használt terepgumi (4533)
Gumi-felni - kínál | Kincsvadás...
KAMA-232 185/75R16 gyári NIVA gumiabroncs
KAMA-232 185/75R16 gyári ... (1424)

Fórum üzenetek

• NIVA KOMPUTER KIOLVASÁS!
    • Sziasztok! Nem olyan régen írtam, hogy az új fojtószelep potméter beszerelését követően valamivel fickósabb lett a vas (nem lett olyan mint...
    • Készítő MPC
    • 6 napja 23 órája
    • Hello. Nekem más problémám van a kocsival, lambda szonda. Csere után is vkivillan a check engie. Arra jutottunk sokakkal, hogy katalizátor...
    • Készítő zöldkalap
    • 3 hete 5 napja
    • Sziasztok! Elfelejtettem egy lényeges dolgot. Amikor elkezdtem a kivillogtatást (gyújtáskapcsoló elfordítása után), a ventilátorok azonnal...
    • Készítő MPC
    • 4 hete 4 órája
    • Sziasztok! Zöldkapalp, ha megoldódott a problémád, légy szíves írd meg a "tutit". Nekem is hasonló gondjaim vannak mostanában....
    • Készítő MPC
    • 4 hete 5 órája

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés