Belépés

Oldalainkat 29 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Remete ferenczig ftomi26 mazol92 lacka81
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Milyen Nivát vegyek?

Milyen Nivát vegyek? 5 éve 10 hónapja #9012

• Jocc86
  • Jocc86 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!
Nivát szeretnék venni a napokban. Kettőt néztem ki, mindkettő 1.6-os. Az alap tulajdonságaival úgy gondolom tisztában vagyok valamennyire (12-13 literes fogyasztás, kasztni rohadás, kell szerelgetni is néha :) ) Viszont azt nem tudom, hogy vásárlás előtt a differenciálzárat(osztóműzárat) hogy tudom ellenőrizni, hogy működik-e? A felező oké, de ezt nem tudom. Nem agyon gyilkolós offroadra kellene, csak, éves 3-4 ezer km-re, normál körülmények között, hogy azért ne legyen akadály egy kisebb sár, kicsit nehezebb terep mint most egy Ignissel. Meg néha futózok is, homokos talajon is, ott se árt a felező, de ez már más téma. Szóval 1.6-nál mire figyeljek leginkább? Az egyik 500, a másik 300 ezer. Az 500-as képek alapján most kapott új festést, műszakizni pár napja volt, motor az elmondás alapján jó. A 300-as nincs olyan jó állapotban kívülről, a tompított nem működik valamiért elmondás alapján, meg aztán még a többi majd élőben, ja meg a műszaki februárig jó. Viszont 300-ra tartják.
Köszi a segítséget!
Utolsó szerkesztés: 5 éve 10 hónapja Írta: Jocc86. Indoklás: Hiányos az infó :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Milyen Nivát vegyek? 5 éve 8 hónapja #9370

• Tamás.kj
  • Tamás.kj profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok,
Tapasztaltabbaktól érdeklődnék, hogy mit gondolnak egy ilyen felállásról:
1995ös, Lada 1.5 motorral, ezerkettes zsiguli karburátorral, gyári generátorral, gyári gyújtással. Persze mindez nem papírozva, szóval az eredetvizsga rögtön problémás lenne. 95ös évjárat, és a kasztnit tekinthetjük jónak.
Télre kéne, meg amolyan másodlagos autónak, ha letérdel a TDI:), néha esetleg földutakon barangolni.

Milyen Nivát vegyek? 5 éve 8 hónapja #9371

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 253
ha nincs bele irva a motor akkor nem tudod átiratni,a többivel nincs gond

Milyen Nivát vegyek? 5 éve 8 hónapja #9374

• Tamás.kj
  • Tamás.kj profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Köszönöm. Ha az eladó valahogy "elintézi" az eredetvizsgát, akkor nekem majd csak a következő műszakinál lesz szívás, ugye? Tehát nyerek egy évet, mert annyi műszaki van rajta még.
Az lenne a legjobb, ha lepapírozná az eladó a motorcserét, de gondolom az költséges lenne neki, és megdobná a vételárat.
Tegyük fel, hogy megoldja. Akkor már csak a küszöb (zártszelvényből van) és a lökhárítók (csövekből van) miatt kell aggódni. Ezekkel átmegy műszakin, vagy nagyon jó barátok kellenek hozzá?

Milyen Nivát vegyek? 5 éve 8 hónapja #9375

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
hagyd a fenébe,ezek mind buktatók,nem tudom menyiért árulják,de a zártszelvény küszöb nem egy szakszerű javítás,el tudom képzelni,milyen lehet az alja vagy a váznyulvány,csak a bajod lenne vele

Lada Niva és Lada Classic 5 éve 1 hete #9536

• Morcos
  • Morcos profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!
Segítségeteket ill. véleményeteket szeretném kérni. Van egy idős Lada Nivám, az utóbbi hónapokban sok minden ki lett cserélve, fel lett újítva. Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyiben érdemes az idősebb Nivákat tovább javítani és karbantartani, vagy inkább egy új Classic-ba fordítani a pénzt?
Köszönöm a válaszokat!

Lada Niva és Lada Classic 5 éve 1 hete #9537

• vamitya
  • vamitya profilkép
  • TÁVOL
  • haladó felhasználó
  • Köszönetek: 17
Szia !
Szerintem az dönti el a kérdést hogy milyen állapotban van a karosszéria. Ha nagyon korrodált akkor sajnos a javításra festésre is belevéve relatíve sok pénzt kell beleölni.Gazdaságossági számítást kell végezni, mennyi az autó jelenlegi piaci értéke és annak hány százalékát teszi ki a javítási költség. Ha pl. az autó piaci értékének 50-60 százaékát kell rákölteni, nem gazdaságos a javítás sajnos.Befolyásolja persze az is hogy mi az amit saját maga meg tud javítani az autón. Az én korábbi Nivám 17 éves volt, komolyabban nem volt karosszériázva, de kellett volna költeni rá, én úgy ítéltem meg számomra nem gazdaságos ezért beszámítattam egy üjba. Az esetleges eladáskor ugyanis a piac nem kezeli helyén az elvégzett javításokat,a beletolt pénz és munka szinte sohasem térülne meg az eladási árban.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Morcos

Lada Niva és Lada Classic 5 éve 1 hete #9538

• Morcos
  • Morcos profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Szia!
Köszi szépen a válaszodat! A karosszéria jó, 2-3 éve volt lakatosnál és megcsinálták, amit kellett. Festés is megvolt. Ezzel a résszel nincs gond. Ha így nézzük, akkor mit gondolsz? Én magam nem értek annyira az autókhoz, hogy javítani is tudjam, ezt mindig szerelő csinálja.

Lada Niva és Lada Classic 5 éve 1 hete #9539

• Bandi 52
  • Bandi 52 profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 5
Jó estét!

Nekem is volt 1 1,6-os most 28-éves autóm.

A csillagos eget is rá költöttem.

Friss műszakival beszámolták, nagyon sokat vesztettem pénzben.

Egyet tudomásul kell venni: Az öreg autót állandóan javítani,javíttatni kel. /sajnos/

elsőre átment mindig műszakin, sőt dicséretet is kapott annyira egyben van az autó.

Eladni szinte lehetetlen. Mindenkinek fiatalabb olcsóbb autó kell.

Nyomott áron beszámolták,újat vettem.

Ha megteheted Vegyél Te is.

Nagyon keresik,és fogy a níva.

szépen emelkedik az ára.

Jó döntést:

Szia !
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Morcos

Egy kezdő Nivás kérdései 4 éve 1 hónapja #9752

Sziasztok.
Sikerült nekem is vennem egy gyári diesel nivát az 1.9 szívó motoros(XUD9A) típust. TAIGA DIESEL 21215
néven van jegyezve a forgalmiban.1995 évjárat,szerviz könyvel minden gyári papírral.Ausztriából lett behozva.Gyári vízcsöveket beszerezni szinte lehetetlen hozzá magyarországi alkatrészboltokban.Hűtőt és a motorhoz szinte mindent be tudtam szerezni,a többi része meg ugyan az mint a benzines típusoké.
Itt egy kis infó pár képpel-

niva-stammtisch.de/dokuwiki/doku.php/typen/diesel

Ezen az oldalon meg szinte minden van hozzá.

www.euro4x4parts.com/lada_parts/taiga_19...el_mot_peugeot_1993/

Egy kezdő Nivás kérdései 3 éve 8 hónapja #9794

• Di5c0rD
  • Di5c0rD profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Üdv. Régóta szeretnék egy Nivát csak úgy hobbiból, a fiammal szerelni. Nem terepezni, hanem tényleg csak szerelni meg ha a családi autó beadja az unalmast képes legyen elvinni minkdet A-ból B-be :) Voltak és még vannak is veterán motorjaim, azokkal tartottam egy 20 éves szünetet családalapítás miatt. Igazából először az oldalkocsis TLF-et akarom összerakni de addig is van egy csomó kérdésem Niva témában.
Ha ideglenesen lett kovonva forgalomból gondolom nem probléma az átíratás?
Viszont ha papír nélkülit sikerül találni hogyan lehet forgalomba helyezni? Csak veterán vizsgával? 30 év még mindig a veterán korhatár? Veteránban gondolkodom alapból, ahogy olvastam egyszerűbb rendszer az 1.6-os de ha sikerült agy jó állapotú 1.7-es akkor azt választom. Ha nincs semmi papírja akkor is kell eredetvizsga átíratáskor? Anno még a BM-ből kellett kérni talán adatokat a motorés vázszám alapján okmányirodán keresztül ha jól emlékszem.
Egyébként olyat keresek, aminek a kasznija jó, a motor pedig lehet bajos, azt könnyebben tudnám szerelni, karosszériás javításkohoz abszolút nem értek, ezért a nagyon rozsdásakat kerülni akarom.
Forgalomba helyezhető-e úgy, hogy nincs légzsák és nem tudja az euro X-es kibocsátásértékeket?
Van esetleg valahol egy leírás, ahol ezek a különböző forgaloma helyezési esetek össze vannak gyűjtve?
Jó lenne ezekkel tisztában lennem a választás előtt. Köszönöm a segítséget!

Egy kezdő Nivás kérdései 3 éve 8 hónapja #9795

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
na,akkor.ha nincs papirja akkor az sosem fog levizsgázni.nincs adásvételi folyamat,nincs semmi igazolás,ki mikor hova tette a papirjat.szóval azt el is lehet felejteni.Alap hangon 500 körül van egy olyan niva ami talán nincs atomjaira hulva.Ez alatt csak pénznyelőt találsz,és egy életre megutálod.Igy is mire szépen mindent renbe teszel,gumikat veszel rá,egy két hasznos terepjárós kiegészítőt,egy kis lakatolás fényezés kb 1 mill.ez az alap.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Di5c0rD
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Alkatrész - kínál | santusz
Terep váltó
Terep váltó (4299)
Alkatrész - keres | homokil
noimage
hátsó difi (2350)
Alkatrész - keres | stamas
noimage
Hátsó hid (1268)

Fórum üzenetek

• segítség kérés
    • egy fekete doboz van a bal oldalon a kárpit alatt,a obd csatlakozóval egyvonalban
    • Készítő Guminyúl
    • 5 hónapja 2 hete
    • segítség kérés
    • Köszönöm a választ. Itt már lehet valamit keresgélni mert ennek az autónak az immobilaizere sohasem működött akkor sem amikor kihoztam a...
    • Készítő szabol
    • 5 hónapja 2 hete
    • segítség kérés
    • Idézet: Köszönöm a választ, valóban van egy hibám amit jelez a motordiagnosztika lámpa,kb 1 év nyolc hónapja erről írtam már korábban és kértem...
    • Készítő Guminyúl
    • 5 hónapja 2 hete
    • segítség kérés
    • Idézet: Köszönöm a választ, valóban van egy hibám amit jelez a motordiagnosztika lámpa,kb 1 év nyolc hónapja erről írtam már korábban és kértem...
    • Készítő Guminyúl
    • 5 hónapja 2 hete
    • segítség kérés
    • Jó napot ! A hibakódhoz szeretnék hozzá szólni. Nekem is 2017-es nívám van 31000 km. van benne.Én egyszer kiolvastattam a hibakódot, ki is...
    • Készítő Bandi 52
    • 5 hónapja 2 hete

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés