Belépés

Oldalainkat 34 vendég és 0 tag böngészi

Legfrissebb regisztrációk:

Remete ferenczig ftomi26 mazol92 lacka81
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Elektromosság

Elektromos zárlat 1 éve 9 hónapja #9882

• JohnDeere
  • JohnDeere profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Megtakarítottam az izzókat és a foglalatot. Aztán rendbe is jött! Köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Elektromos zárlat 8 hónapja 4 napja #9935

• MPC
  • MPC profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
  • Köszönetek: 2
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Drágaságom: 2000-es, 1.7i központis Niva.

Probléma: ha bemelegszik, elkezd rángatni, nehezen gyorsul, 70 körül stagnál a sebesség, aztán vagy gyorsul még egy kicsit, vagy nem. Bemelegedés után, pár kilométer után elkezdi a kattogást, kerregést (fényképet mellékelek, bekarikáztam az általam vélt hiba forrást). Égett bakelit szagot is érezni a bejelölt hely irányából.

Az autó hidegen, melegen indul. Nem füstöl. Visszaolvastam a fórumot, nincs kiugróan magas fogyasztása (felező nélküli használatban 10 alá is megy).

Előre is köszönöm a segítséget, sziasztok!

MPC
Niva2000-es17ikzpontis.jpg

Elektromos zárlat 8 hónapja 4 napja #9936

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 253
szia,igen jól sejted,maga a gyujtás modul és trafó rosszalkodik.Sajna ez elég drága alkatrész,70 ezer felett van az új ára és nem bírnak sokat.Egy ügyfelem 2x cserélte ki újra,de a vége az lett,hogy adtam neki egy bontottat,és azóta is vígan fut az autó
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MPC

Elektromos zárlat 8 hónapja 3 napja #9937

• MPC
  • MPC profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!

Köszönöm szépen Guminyúl a tájékoztatást!
Futok pár kört itt szűkebb hazámban új alkatrész ügyben. Unixot kihagyom, pedig partnerkártyás vagyok. Olyanok, mint a háziorvosom. Kedvesek, aranyosak, adnak is valamit, aztán vagy jó, vagy nem.

Ha eljutok a bontott alkatrészig, remélem kereshetlek Guminyúl. De még (naívan) reménykedem az új alkatrészben.

Még egyszer köszönöm a gyors válaszod!!!

MPC

Facér csatlakozók a terepváltónál 3 hónapja 1 napja #9941

• szilu
  • szilu profilkép
  • TÁVOL
  • kezdő felhasználó
Sziasztok!

Mióta visszajött szerelőtől a központis 1.7-esem (kupplung csere történt) a check engine pár km után kigyullad. Ma volt egy kis időm alámászni és a sebességjeladó kábeleit leszakadva találtam, illetve kicsit feljebb találtam két nem csatlakoztatott kábelt, aminek nem találom a helyét, ez vajon mi lehet és hol keressem a csatlakozót. Egyébként azt is észrevettem tegnap, hogy a difizár visszajelzője se ég a műszerfalon, lehetésges, hogy ez annak lenne a csatlakozója? A fentiek feltételezem, hogy okozhatják a check engine-t. Időközben a jeladót megrendeltem, azt kicserélem a héten, de a facér csatlakozó helyének megtalálásában szeretnék segítséget kérni.
Mellékletek:

Facér csatlakozók a terepváltónál 3 hónapja 1 napja #9942

• Guminyúl
  • Guminyúl profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek: 253
a 2 csatlakozó a terepváltóra megy,felülről a karoknál tudod vissza nrakni a kapcsolóra.a jeladó leszakadt vezetéke okozza a lámpa felgyulladását
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szilu

Elektromos zárlat 1 hónapja 3 hete #9944

• MPC
  • MPC profilkép
  • TÁVOL
  • felhasználó
Sziasztok!

Nem minősítem magam, inkább leírom az általam korábban jelzett probléma megoldását.

Bemelegedés, aztán rángatás, menet közben rángatott, csattogó hang és égett szag jött a trafók környékéről. Ezzel küzdöttem. Trafó után néztem, ahogy Guminyúl említette, az ára egy horror.
Garancia? Az egyik helyen elhúzták a szájukat. A másik helyen (ahonnan sokan rendelünk ezt-azt) azt mondta az eladó, hogy akkor van fél év garancia, ha az új számlás alkatrészt a BOSCH műhelyben építik be, a beépítési számlájuk alapján van garancia. Akárhogy is matekozunk, a vége összesen úgy 100 körül lenne.

Mivel a Níváknál sok probléma van a csatlakozások minőségével, gondoltam először leveszem a gyújtás vezetékeket, tisztítás a csatlakozóknál, talán nyerek pár nap gondolkodási időt.
Az egyik kábelvéget a Jó Isten áldása tartotta már csak a trafó csatlakozásán. Ahogy levettem, poros, rozsdás por jött ki belőle, nem kevés. A többi csatlakozóvégből, amelyek a trafón voltak, kis túlzással marokkal jött ki a rozsdás por belőlük. Futás Lada bolt, vettem egy garnitúra kábelt, bekötöttem (persze csatlakozóvégek tisztítása, befújása után).
Megy, mint a veszedelem azóta is.

Akik nem vagyunk szerelők, azok is sokat tehetünk a vasért, ha nem is értünk hozzá. Vagyis az apróbb karbantartásokra szánjunk időt (kábelek, csatlakozások, stb. olajzása, zsírzás, tisztítás). Meghálálja a vasunk, valamint nem fizetünk akkora tanulópénzt, amit én majdnem befizettem.
Moderátorok: duck

Apróhírdetéseinkből

Gumi-felni - kínál | pal.erdelyi
Felni eladó
Felni eladó (4217)
Autó - kínál | Arminius
Niva 1,7 újáépítőknek
Niva 1,7 újáépítőknek (198)
Gumi-felni - kínál | helleborus
utcai kerekek 16"
utcai kerekek 16" (5292)

Fórum üzenetek

• Hűtésrendszer
    • Közben eszembe jutott, hogy a computerhez való gombát vettél? Nem az órához?
    • Készítő mazol92
    • 6 napja 22 órája
    • segítség kérés
    • Sziasztok! Kormánymű és segédirányító kar cseréje néz ki hamarosan. Két dologban kérénm a segítségeteket, egyrészt, hogy hogy tudom...
    • Készítő szilu
    • 1 hete 3 napja
    • Hűtésrendszer
    • ha kimérve jók a gombák, akkor én a motorvezérlő és a gomba közötti vezetéknél/csatlakozásainál keresgélnék tovább
    • Készítő mazol92
    • 2 hete 3 napja
    • Hűtésrendszer
    • Szia! Egyet itt: www.nivaalkatresz.hu/ No-Name zacskós... Egyet itt: www.ladabolt.hu/ FENOX csomagolt... Ez van benne most.
    • Készítő D.Zsolt
    • 2 hete 3 napja

Letöltések

- Niva szerelési kézikönyv (Sárga, magyar nyelvű) (16,7 MB)

- Niva 1700 szerelési kézikönyv (angol nyelvü)
- Első rész (4,1 MB)
- Második rész (5,1 MB)
- Harmadik rész (4,7 MB)

- Saját kezűleg autosoknak LADA szerelési kézikönyv (21,2 MB)
- 2121 Alkatrészkatalógus - Duck-tól (17,8 MB)

Szerelési illusztrációk (nagyméretü képek)

- Letöltés egyben zip formátumban (6.8 MB)
- Megtekintés